×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Uzturēšanās atļaujas – īslaicīgs ielāps (14)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Lielākie nekustamo īpašumu tirdzniecības starpnieki, supergrezno savrupnamu būvētāji Jūrmalā un Rīgas pievārtē skaļi vaimanā par pērn Saeimā pieņemtajiem termiņuzturēšanās atļauju saņemšanas ierobežojumiem. Visskaļāk – par ārzemniekiem paaugstināto “slieksni” viena nekustamā īpašuma iegādei Latvijā, kas kopš pagājušā gada septembra ir noteikta 250 000 eiro apmērā agrāko 142 300 eiro vietā.

Statistika rāda, ka kopš pagājušā gada 1. septembrī pieņemtajiem imigrācijas likuma grozījumiem atļauju pieprasītāju skaits strauji nokrities. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2014. gada augustā Jūrmalā bijuši 73 atļauju pieprasījumi, septembrī – 41, bet decembrī – 24. Līdzīga aina arī Rīgā – pērn jūlijā 143 pieteikumi, augustā – 128, bet septembrī – vien 40. Bizness neiet, lielā peļņa aiziet gar degunu, tāpēc jādabū atpakaļ vecā kārtība. Atļauju biznesmeņi satraukti arī par nodomu pārtraukt šo atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, kuri, kā zināms, līdz šim Latvijā bijuši vislielākie nekustamo īpašumu pircēji. Jūrmalā, Lašu ielā 1a (attēlā), Krievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Gruzijas un Afganistānas pilsoņi jau nopirkuši 29 dzīvokļus.

Pēc atļauju biznesmeņu domām, ārzemnieku ieguldītā nauda nekustamos īpašumos apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām esot tā, kas mums ļāvusi izķepuroties no ekonomiskās krīzes un kas labi “sildot” ekonomiku pašlaik.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. TUA ir koloniālisma paveids Latviešu iznīcināšanā. K.Ulmanis uzsāka būvēt zemas pašizmaksas ķieģeļu mājajas Rīgā strādnieku un jaunatnes vajadzībām. Tad būtu ko piedāvāt Ekonomiskiem b ēgļiem,lai atgrie”žas Tēvzemē.!

 2. Tā ir citādāka okupācija.

 3. Tos, kuri atbalsta uzturēšanās atļaujas par nekustāmo īpāšumu iegādi, ir jāsauc pie kriminālatbildības par genocīdu pret latviešu tautu un Latvijas apzinātu pārkrievošanu.

 4. Beidzot kāds šo jautājumis ir izanalizējis no visām pusēm un skaidri parādījis uzturēšanās atļaujas trūkumus ilgtermiņā! Paldies raksta autoram par kvalitatīvu un daudzpusīgu rakstu!

 5. Pajautājiens: Vai ir vērts cūkām apelsīnus kaisīt,ja tiek iztirgots Latviešu tautas dzīves telpa-viņu likumīgā,vienīgā, vieta zem saules?

 6. Ielāps ne visai labajām Latvijas ekonomikas biksēm. Tikai – vai pirms iegādātas jaunas bikses, salāpītās ir jāizmet un jāskraida pa pasauli pliku pēcpusi.
  Pirms atņemiet tūkstošiem latviešu darbu un viņu ģimenēm iztiku (kā rezultātā viņi ātri vai vēlu aizbrauks peļņā uz ārzemēm), piedāvājiet alternatīvu kā nodrošināt ekonomikas izaugsmi, kā nodrošināt cilvēkiem darbu.
  Tracina, ka cilvēkiem uz acīm ir klapes un aiz kokiem neredz mežu. Katrs no tiem uzņēmējiem, kurš nopelnījis naudu šajā biznesā, maksā algu daudziem ierindas darbiniekiem.

 7. Īslaicīgs ielāps ar tālejošām graujošām sekām.

 8. Uzturēšanās atļauju tirgošana ir viens no lielākajiem ļaunumiem, kas Latvijai ir nodarīts.

 9. Visas Latvijas atpalīcības PAMATĀ ir nekvalitatīvais VISU valdību DARBS VALSTS LABĀ!!! LABA DARBA piemēri ir Igaunija un Lietuva TEPAT kaimiņos… Tāpat pie varas nāca bijušie partijas funkcionāri , BET viņi bja savas valsts un tautas PATRIOTI!?? Tāpat attiecībā uz prezidentiem… Mūsējie vēl NAV PIERĀDĪJUŠI ABSOLŪTI NEKO, uz ko BIJA un IR spējīgi abu Latvijas kaimiņvalstu prezidenti un liekas, ka arī NEPIERĀDĪS tuvākajā nākotnē…Paskataties kadrus no Saeimas, pēc koalīcijas līguma laušanas: KĀDS SMAIDS SC darboņu, ZZS un Sudrabas sejās…uzmetās zosāda, redzot TO NEVILTOTO prieku… Cik tomēr nekaunīgs un prasts bābietis tā SUDRABA…Ceru, ka ļaudis pratīs viņu izmest uz turieni, no kurienes nākusi!? Tāpat arī ZZS!!! Tie NAV LABOJAMI kadri!…

 10. Neviens viņiem nelika būvēt greznus apartamentus, kā arī spekulantiem uzskrūvēt nekustamo īpašumu cenas. Paši ievārīja, pašiem arī jāizstrebj. Uzturēšanās atļauju tirdzniecība ir īpaši smags apkaunojums valstij – tāds kā padomju laiku kolonizācijas turpinājums.

 11. Latviešu politikāņi radījuši gandrīz visus priekšnoteikumus Jūrmalas tautas republikas izveidei,gan jau kāds ir izdomājis arī jaunās republikas ģērboni un karogu.
  Tā vietā lai celtu rūpnīcas un izglītotu jaunatni kas tur strādātu valstiņa pieblīvējusi sevi ar lielveikaliem,humpalu tirgotavām un nekustamiem īpašumiem ,kas gaida iemītniekus.
  Varneši atgādina Āfikas džungļu iemītniekus ,kas koloniālisma laikos pret stikla krellītēm iemainīja nacionālās bagātības.

 12. Turpināsim eksperimentēt? Atbildēt

  Ilglaicīgi var līdzēt vienīgi progresīvā nodokļu sistēma,kā visā pasaulē!

 13. Uzturēšanās atļaujas -- cūcība ! Atbildēt

  Tas ir kauna traips visiem vienotībniekiem un zatleriešiem kas to atbalstīja.

  • TUA tirgošana ir noziegums pret Latvijas tautu. Ir tik daudz piemēru, kad tautas izpārdodot savus īpašumus nonākusas šo pircēju atkarībā (Palestīna, Ukraina, u.c.). Bez tam jasaprot, ka TUA neiegādājas cilvēki, kas ar savu prātu, rokām nopelnījuši to lielo naudu. Tā ir vistīrākā netīrās naudas atmazgašana. Vai mes vēlamies nonākt tā pat situācijā ka kiprieši, kas dzīvojas no Krievijas netīras naudas atmazgāšanas? V.Matīsas secinājums, ka iztapība, alkatība u87n nodevība ir mūsu tautas posts

Draugiem Facebook Twitter Google+