Uzvar ventspilnieki un valmierieši, Liepājai zaudējums 0

Latvijas komanda “Ventspils” otrdien izcīnīja svarīgu uzvaru Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas mačā, ar rezultātu 79:69 (12:28, 20:14, 22:14, 25:13) izbraukumā pārspējot Lietuvas vienību Prienu “Rūdupis”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Pirmajā ceturtdaļā “Ventspils” zaudēja ar 28:12, bet uzvarēja katrā nākamajā un izcīnīja pietiekoši pārliecinošu uzvaru.

Rezultatīvākie šajā mačā uzvarētāju rindās bija leģionāri – 21 punktu guva Džamars Jangs, bet 15 punktus – Stīvens Grejs.

Tikmēr “Rūdupis” rindās 22 punktus guva Arnis Labucks, kurš pagājušajā sezonā kļuva par Latvijas čempionu “VEF Rīga” komandas sastāvā.

Kā ziņots, “Ventspils” pēc ilgstošas neveiksmju sērijas BBL turnīrā iepriekšējā mačā sestdien spēja pieveikt arī līdervienību “Šiauliai”.

Vēl vienā BBL elites divīzijas mačā cits Latvijas klubs “Liepājas Lauvas” otrdien ar rezultātu 51:63 (18:11, 14:14, 6:20, 13:18) piekāpās latviešu speciālista Roberta Štelmahera trenētajai Lietuvas vienībai Paskvales “Pieno žvaigždes”.

Vēl pēc pirmā puslaika Liepājas klubam bija septiņu punktu pārsvars, tomēr jau trešās ceturtdaļas vidū “Pieno žvaigždes” ieguva vadību, ko vairs neatdeva.

Rezultatīvākais “Liepājas Lauvu” rindās ar 17 gūtajiem punktiem bija Džošua Mejo, kurš kā vienīgais savā komandā guva vismaz desmit punktus.

Savukārt “Pieno žvaigždes” vienībā ar 16 punktiem izcēlās Gitis Sirutavičs.

Kopvērtējumā “Ventspils” ar desmit uzvarām 16 aizvadītajās spēlēs joprojām ieņem piekto vietu, bet “Liepājas Lauvas” ar diviem panākumiem 16 spēlēs atrodas pēdējā, 11.vietā.

Savukārt “Pieno žvaigždes” ar astoņiem panākumiem 16 mačos pašlaik kopvērtējumā noslēdz pirmo sešinieku.

Tikmēr līderpozīcijā ar 12 panākumiem 14 mačos ir Lietuvas vienība “Šiauliai”.

Savukārt basketbola klubs “Valmiera” pirmajā BBL Izaicinājuma kausa ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 74:63 (22:9, 13:13, 21:25, 18:16) savā laukumā pieveica Lietuvas klubu Palangas “Naglis”.

Jau pirmajā ceturtdaļā valmierieši bija pārāki ar rezultātu 22:9, solīdu pārsvaru nosargājot līdz pat cīņas izskaņai.

Uzvarētājiem pa 17 punktiem guva Ingus Bankevics un Jānis Porziņģis, kurš arī izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. 15 punktus guva Džejs Lukass, bet jaunais Artjoms Butjankovs varēja lepoties ar desmit punktiem un 14 bumbām zem groziem.

Kā ziņots, Porziņģim šis bija debijas mačs “Valmieras” komandā. Tāpat šis bija pirmais mačs pie komandas stūres tieši BBL turnīrā galvenā trenera amatā horvātu speciālistam Zoranam Kalpičam.

Tikmēr “Naglis” vienībā šoreiz ar 13 punktiem izcēlās Augustīns Vits.

Abu komandu atbildes spēle notiks sestdien, bet pusfinālu sasniegs vienība, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Kā ziņots, “Valmiera” bija vienīgā Latvijas komanda, kas spēja sasniegt BBL Izaicinājuma kausa ceturtdaļfinālu.