×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

Vācijā lielākais pasīvo māju rajons pasaulē (1)

Foto - Bahnstadt/FacebookFoto - Bahnstadt/Facebook

Pasīvo māju rajons Heidelbergā – augstu novērtēts ilgtspējīgas pilsētplānošanas piemērs.

Pasaulē interese par zemas enerģijas patēriņa ēku būvniecību arvien pieaug. Tā Vācijas pilsētā Heidelbergā tapis pasaulē lielākais pilsētas rajons – Bahnstadt, kurā atļauta tikai  pasīvo ēku būvniecība vai esošu ēku rekonstrukcija par zemas enerģijas ēkām.

Domājot par efektīvu oglekļa emisiju samazinājumu, Heidelbergas pilsētas vadība veco rūpniecības noliktavu rajonā ļāvusi attīstīt vienu no lielākajiem pilsētas nākotnes vīziju projektiem.

116 hektāru lielajā rajonā, kas pārsniedz Heidelbergas vecpilsētas izmērus, ļauts būvēt tikai ēkas, kas atbilst pasīvās mājas standartam. Pasīvo māju rajonā atrodas gan modernas biroja ēkas, gan dzīvojamās mājas. Rūpniecības uzņēmumi, zinātnes centri, veikali, restorāni un studentu pilsētiņa, tādējādi pierādot, ka pasīvo ēku standarts ir daudzfunkcionāli lietojams. Šajā rajonā mājvietas paredzētas vairāk nekā 5000 cilvēku, savukārt darba vietas vismaz 7000.

Veiktā izpēte apliecinājusi, ka šo ēku siltumenerģijas patēriņš apkurei ir ne vairāk par 15 kWh/m2 gadā un pilnībā atbilst pasīvās mājas standartam. Piemēram, parastas mājas elektroenerģijas patēriņš gadā var sasniegt 100 – 300 kWh/m2.

Pirmais pasīvo ēku būvniecības etaps šajā rajonā tika pabeigts 2014. gada vasarā. Saistībā ar enerģijas sadārdzinājumu iedzīvotāju un uzņēmēju interese par šīm ēkām aizvien pieaug. Tāpēc rajona attīstība turpinās. Līdz 2017. gadam plānots uzcelt vairākus jaunus dzīvojamo māju kompleksus. Pilsētas vadība lepojas ar šo projektu un priecājas, ka iedzīvotāji to novērtējuši, izvēloties šeit iegādāties mājokļus vai attīstīt uzņēmējdarbību.

Šis rajons pasaulē kļuvis par augstu novērtētu ilgtspējīgas pilsētplānošanas piemēru un pirms diviem gadiem saņēmis pasīvo ēku balvu reģionu kategorijā.

Šādu ēku būvniecība gan saistīta ar lielākām sākotnējām investīcijām. Tiek lēsts, ka šā rajona attīstībā līdz 2022. gadam kopumā tiks ieguldīti divi miljardi eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nopelnīšu naudu, arī tādu māju celšu 🙂

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.7
Alūksne +5.5
Daugavpils +6
Saldus +6
Liepāja +5
Jelgava +7
Ventspils +6.2
Limbaži +6
Madona +5
Rēzekne +5
Draugiem Facebook Twitter Google+