Reuters/Scanpix

Vācijai pirmā uzvara, baltkrievi turpina zaudēt 0

Vācijas hokeja izlase svētdien Herningā pasaules čempionāta augstākās divīzijas B apakšgrupas spēlē ar rezultātu 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) uzveica Dienvidkorejas vienību, tiekot pie pirmās uzvaras.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Savukārt A apakšgrupas mačā Šveices valstsvienība ar rezultātu 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) apspēlēja Baltkrievijas izlasi, kas turpināja savu neveiksmīgi iesākto čempionātu.

Vācijas komandu vadībā izvirzīja Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Edmontonas “Oilers” uzbrucējs Leons Draizaitls, bet otrajā trešdaļā rezultāta starpību dubultoja Jazins Ēlizs. Vēlāk vārtu guva arī Patriks Hāgers un Frederiks Tifelss, ļaujot savai komandai pēdējās 20 spēles minūtes iesākt ar četru vārtu pārsvaru.

Vācija savai pretiniecei neatstāja cerības arī pēdējā trešdaļā, jo Ēlizs guva savus otros vārtus un panāca jau 5:0. Spēles turpinājumā rezultātu palielināja Janiks Zeidenbergs, taču Dienvidkorejai izdevās gūt goda vārtus, kad no vārtu priekšas ripu tīklā raidīja naturalizētais kanādietis Broks Radunske.

Trešdien B apakšgrupā plkst.21.15 nūjas krustos arī Somijas un Dānijas valstsvienības. Šīs spēles tiešraidi nodrošinās Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Somija, kam ar astoņiem punktiem seko ASV. Tālāk ar septiņiem punktiem seko Kanāda, bet pa pieciem punktiem iekrājušas Latvija un Vācija, bet latviešiem ir vien spēle rezervē. Tālāk ar trīs punktiem seko Norvēģija, divi punkti ir Dānijai, bet Dienvidkoreja pašlaik ir bez punktiem un ir visreālākā pretendente uz augstākās divīzijas atstāšanu.

Savukārt A grupas mačā Šveici jau pirmās trešdaļas otrajā minūtē vadībā izvirzīja Žoels Vermēns , bet naturalizētais baltkrievu spēlētājs Džefs Plets nedaudz vēlāk panāca neizšķirtu. Aleksandram Pavlovičam pirmajā trešdaļā izdevās Baltkrieviju izvirzīt vadībā, bet Svena Andrigjeto vārti neļāva 20 minūtēm noslēgties par labu baltkrieviem.

Otrajā periodā Vermēns atkal panāca vadību Šveices izlasei, bet trešajā spēles nogrieznī Enco Korvi un Timo Meiers pielika punktu spēlei, izvirzot Šveices vienību vadībā ar 5:2.

Kā vēstīts, otrdien Baltkrievijas izlases galvenā trenera amatu pameta Deivs Lūiss, kura vietā stājies viņa palīgs Sergejs Puškovs. Baltkrievi šajā čempionātā četrās spēlēs cietuši četrus zaudējumus.

A grupā trešdien plkst.21.15 spēkiem mērosies arī Zviedrijas un Austrijas valstsvienības. Šīs spēles tiešraidi būs iespējams vērot televīzijas kanālā “360TV”.

A apakšgrupas kopvērtējumā pa deviņiem punktiem trīs spēlēs iekrājušas Krievija un Zviedrija, kam ar tikpat punktiem četrās cīņās seko Šveice, bet pa četriem punktiem sakrājušas Čehija un Slovākija. Tām ar trīs punktiem seko Francija, vienu punktu ieguvusi Austrija, bet Baltkrievija šobrīd ir bez punktiem.