×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. janvāris, 2016
Drukāt

Vācijas slimnīcā miris Jānis Vaišļa (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Naktī uz sestdienu, 9. janvārī, Vācijas pilsētas Berlīnes slimnīcā nomiris ceļotājs un radošā personība Jānis Vaišļa, aģentūrai BNS apstiprināja viņa draugs Māris Gailis.

Uz Berlīnes slimnīcu Vaišļa bija devies, lai tur veiktu dzīvības glābšanai nepieciešamo sirds transplantāciju. Nesagaidot sirds transplantāciju, naktī uz sestdienu Vaišļas veselības stāvoklis pasliktinājies un viņš miris.

Iepriekš Gailis pastāstīja, ka tika cerēts – ar ķīmijterapijas palīdzību izdosies apturēt slimības progresu. Savukārt, ja tas nevainagosies panākumiem, būs nepieciešama sirds pārstādīšana. Vaišļa uz Vāciju bija devies kopā ar sievu un ārstniecību uzsāka “Charité” klīnikā Berlīnē.

Ceļotājs un radošā personība Jānis Vaišļa sirga ar sirds amiloidozi. Slimība atklāta pavisam nesen un tā strauji progresēja. Tuvāko četru nedēļu laikā viņam bija jāveic sirds transplantāciju.

Steidzamības dēļ donors bija jāmeklē visā Eiropā. Lai viņu uzņemtu rindā uz transplantāciju kāda no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, bija nepieciešami 120 000 eiro. Minētā summa tika saziedota decembra nogalē.

Piecu dienu laikā viņa atbalstam ziedoja vairāk nekā trīs ar pus tūkstoši cilvēku, kopumā saziedojot 95 863, eiro. Savukārt trūkstošo naudas summu, kas nepieciešama, izdevās savākt ceļotāja tuviniekiem un draugiem.

Vaišļa nomira 46 gadu vecumā. Viņš vairākus gadus strādāja Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā, anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju “Selonija”.

90. gadu sākumā viņš guva atpazīstamību, darbojoties populārajā radošā apvienībā “Zvaigznīšu brīdis”. Šajā laikā arī tapa pirmās filmas ar Vaišļas dalību – “Ceļojums uz Tukumu”, “Kovačs” un “Sviests”.

2001. gadā Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu “Milda”. Viņš bijis arī “Radio Skonto” ētera personība, veidojis vairākus televīzijas raidījumus LNT. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī “Eirovīzijas” dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu “Pirates of the Sea”.

Kopš 2011. gada viņš darbojās ar jauniešu biedrību “Chaula.tv”, kur kopā ar entuziastiem veidoja savu televīzijas kanālu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Jāni, tavi klasesbiedri no Rīgas 45. vidusskolas skumst lidz ar tavu ģimeni par tavu pāragro ceļu mūžībā. Lai Tavai gimenei spēks un izturība Tevi zaudējot, bet Tev gaišs ceļs debesīs!

 2. ĻOTI ŽĒL!!! IZSAKU LĪDZJŪTĪBU ĢIMENEI!!!

 3. Neviens no šīs pasaules neaiziet pirms laika. Ja tikai mēs to spētu saprast. Acīmredzot viņš savus mērķus un dzīves uzdevumus, ko dvēsele bija izvēlējusies piedzimstot, ir izpildījis. Pretējā gadījumā būtu atgriezts atpakaļ dzīvē. Taču nāves kā tādas nav ir tkai pāreja citā dimensijā, kur tāpat viss notiek tikai daudz skaistāk un patiesāk.

 4. Cik ļoti žēl…Līdzjūtība tuviniekiem…

 5. Vienmēr ir Ticība,Cerība,Mīlestība….
  Līdzjūtība palicējiem!

 6. Par visu Dievam gods. Jānis mūžības slieksni šķērsoja pats ar savu sirdi. Ar to, kurā visa viņa paša radošā dzīve, mīlestība, draugi.
  Piemini, Kungs, Jāni savā Valstībā, piedod viņam visus viņa tīšos un netīšos grēkus un dāvā viņam Debesu Valstību.
  Dzīvības mūžīguma cerību visiem Jāņa vistuvākajiem. Kā reiz tikāmies, tā reiz tiksimies. Visi.

  • Pievienojos Kaspara teiktajam. Ļoti skumji, jo bija cerība, ticība mīlestība…

  • Āmen. Kaspar,tik patiesi un sirsnīgi. Lai piepildās,un Dievs pieņem Jāni pie savas labās rokas. To ceļu Jānis uzsācis,kas mums visiem palicējiem priekšā. Neizbēgami. Līdzjūtība tuviniekiem un draugiem…

 7. Lai vieglas smiltis, līdzjutība tuviniekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+