Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
26. janvāris, 2013
Drukāt

Vācijas tiesa atzīst interneta pieejamību par vienu no pamattiesībām

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas Konstitucionālā tiesa šonedēļ atzinusi, ka lietotājiem ir tiesības pieprasīt no interneta pakalpojumu sniedzējiem kompensācijas, ja pieslēgums tiek traucēts, un tieslietu ministre, komentējot spriedumu, jau uzsvērusi, ka pieeja internetam Vācijā ir kļuvusi par vienu no pilsoņu pamattiesībām.

Pieeja internetam un e-pasta adrese ir kļuvusi par vienu no mūsdienu nepieciešamībām, savā 24.janvāra spriedumā atzinusi tiesa, un tādējādi, ja interneta pieslēgums tiek traucēts pakalpojuma sniedzēja vainas dēļ, lietotājiem ir tiesības uz kompensāciju.

Lai gan tiesa nav lēmusi par konkrētām summām, tā norādījusi, ka tās, domājams, nebūs lielas un ka gadījumā, ja klientam ir arī viedtelefons ar interneta pieslēgumu, tām vajadzētu būt vēl mazākām.

Tiesa situāciju pielīdzināja autosatiksmes negadījumiem, kuros cietušie no vainīgā parasti pieprasa aptuveni 40% no bojātās automašīnas vērtības. Interneta lietotāju gadījumos kompensācija varētu sastādīt šo pašu proporciju no mēneša abonēšanas maksas.

Prasību tiesā bija iesniedzis kāds vīrietis, kuram tika atslēgts internets pēc tam, kad viņa līdzšinējo piegādātāju bija nopircis kāds cits uzņēmums. Interneta pakalpojumi prasītājam nebija pieejami divus mēnešus, un viņš pieprasīja 50 eiro lielu kompensāciju par katru dienu, kurā viņam nebija pieejams internets.

Tiesa atzina, ka prasītājam ir tiesības pieprasīt zaudējumu kompensēšanu, taču vienlaikus norādīja, ka kompensācija par stacionārā tālruņa sakaru nepieejamību prasītājam nepienākas, jo to aizvieto mobilais telefons.

Tiesneši atzina, ka kompensācija nepienākas arī par faksimilsakaru nepieejamību, jo tā nav ikdienas nepieciešamība.

Tieslietu ministre Sabīne Loithoisere-Šnarenbergere, vērtējot tiesas spriedumu, jau norādījusi, ka tas apliecinot, cik nepieciešams kļuvis internets, un ka interneta pieejamība Vācijā kļuvusi par vienu no pamattiesībām.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+