×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2013
Drukāt

Vācijas tiesa atzīst interneta pieejamību par vienu no pamattiesībām

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas Konstitucionālā tiesa šonedēļ atzinusi, ka lietotājiem ir tiesības pieprasīt no interneta pakalpojumu sniedzējiem kompensācijas, ja pieslēgums tiek traucēts, un tieslietu ministre, komentējot spriedumu, jau uzsvērusi, ka pieeja internetam Vācijā ir kļuvusi par vienu no pilsoņu pamattiesībām.

Pieeja internetam un e-pasta adrese ir kļuvusi par vienu no mūsdienu nepieciešamībām, savā 24.janvāra spriedumā atzinusi tiesa, un tādējādi, ja interneta pieslēgums tiek traucēts pakalpojuma sniedzēja vainas dēļ, lietotājiem ir tiesības uz kompensāciju.

Lai gan tiesa nav lēmusi par konkrētām summām, tā norādījusi, ka tās, domājams, nebūs lielas un ka gadījumā, ja klientam ir arī viedtelefons ar interneta pieslēgumu, tām vajadzētu būt vēl mazākām.

Tiesa situāciju pielīdzināja autosatiksmes negadījumiem, kuros cietušie no vainīgā parasti pieprasa aptuveni 40% no bojātās automašīnas vērtības. Interneta lietotāju gadījumos kompensācija varētu sastādīt šo pašu proporciju no mēneša abonēšanas maksas.

Prasību tiesā bija iesniedzis kāds vīrietis, kuram tika atslēgts internets pēc tam, kad viņa līdzšinējo piegādātāju bija nopircis kāds cits uzņēmums. Interneta pakalpojumi prasītājam nebija pieejami divus mēnešus, un viņš pieprasīja 50 eiro lielu kompensāciju par katru dienu, kurā viņam nebija pieejams internets.

Tiesa atzina, ka prasītājam ir tiesības pieprasīt zaudējumu kompensēšanu, taču vienlaikus norādīja, ka kompensācija par stacionārā tālruņa sakaru nepieejamību prasītājam nepienākas, jo to aizvieto mobilais telefons.

Tiesneši atzina, ka kompensācija nepienākas arī par faksimilsakaru nepieejamību, jo tā nav ikdienas nepieciešamība.

Tieslietu ministre Sabīne Loithoisere-Šnarenbergere, vērtējot tiesas spriedumu, jau norādījusi, ka tas apliecinot, cik nepieciešams kļuvis internets, un ka interneta pieejamība Vācijā kļuvusi par vienu no pamattiesībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+