×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

Vācijas tiesa daļēja apmierina Erdoana prasību pret komiķi (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Turcijas prezidents Redžeps Erdogans (no kreisās) ir iesniedzis prasību tiesā pret vācu satīriķi Janu Bēmermanu (centrā) par prezidentu aizvainojoša dzejoļa nolasīšanu vācu televīzijā, liekot kanclerei Anegelai Merkelei izšķirties, vai iestāties par vārda brīvību vai aizstāvēt nesen parakstīto ES un Turcijas vienošanos par migrantu plūsmas apturēšanu uz Eiropu.

Hamburgas apgabaltiesa, Vācijā, daļēji apmierinājusi Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana prasību pret vācu komiķi Janu Bēmermanu, teikts otrdien izplatītajā tiesas paziņojumā.

Tiesa aizliegusi komiķim atkārtot dažus fragmentus no viņa skeča “Aizvainojošā kritika”, kas bija veltīts Turcijas līderim, to melīgā rakstura un seksuālā zemteksta dēļ.

Ja aizliegums tiks pārkāpts, komiķim draud 250 000 eiro naudassods un līdz sešiem mēnešiem cietumā, vēsta laikraksts “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

“Mani Vācijas justīcija ļoti sajūsmina,” žurnāls “Spiegel” citā advokātu, kurš pārstāvēja Turcijas prezidenta intereses.

Kopumā skečs tika atzīts par satīrisku darbu.

Tāpēc, piemēram, tiesā uzskatīja par pieņemamiem izteikumus, kas bija veltīti tam, kā Erdoans Turcijā ierobežo vārda brīvību.

Bēmermana advokāts Kristiāns Šercs nav apmierināts ar tiesas spriedumu. Viņš uzskata, ka tas ierobežo jaunrades brīvību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti, ka ražošanas sfērā visādas licenzēšanas komisijas stingri seko, lai tu ņemtos tikai ar to, kas paredzēts licencē. Šiem vārda brīvība ir licence uz apķēzīšanu visa kas ienāk prātā, nerēķinoties nedz ar savu kompetenci, nedz ar valsts un atsevišķu personu interesēm. Nav nekādas garantijas, ka tas nav bijis politisks pasūtījums kaut vai tās pašas Saras Vagenkneht no link kura ļoti lobē Pu.

Draugiem Facebook Twitter Google+