×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Vācijas valdība zinājusi, bet nav brīdinājusi par civilās aviācijas apdraudētību virs Donbasa

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Vācijas valdība zināja, bet nebrīdināja Vācijas aviosabiedrības par civilās aviācijas apdraudētību virs karadarbības pārņemtajiem Ukrainas austrumu rajoniem, pirms tur jūlijā tika notriekta aviokompānijas “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna, ziņo Vācijas mediji.

Izmeklētāji vēl mēģina noskaidrot, kas notrieca šo reisa MH17 lidmašīnu “Boeing 777” virs prokrievisko separātistu kontrolētās teritorijas, izraisot visu 298 pasažieru un apkalpes locekļu bojāeju.

Vācijas Ārlietu ministrijas telegrammā dažas dienas pirms šīs katastrofas bija izteikts brīdinājums, ka situācija Austrumukrainā ir “satraucoša” un ka šajā rajonā ir notriekta kara lidmašīna, kas lidoja vairāk nekā 6000 metru augstumā, svētdien ziņoja Vācijas raidsabiedrības WDR un NDR.

Reisa MH17 lidmašīnas katastrofas dienā šo rajonu pārlidoja trīs Vācijas aviosabiedrības “Lufthansa” lidmašīnas, tai skaitā viena – tikai 20 minūtes pirms reisa MH17 lidmašīnas, pirmdien ziņoja laikraksts “Suddeutsche Zeitung”.

Ukraina un Rietumvalstis apsūdz separātistus lidmašīnas notriekšanā ar “zeme-gaiss” tipa raķeti BUK, kuru separātistiem piegādājusi Krievija. Maskava un separātisti to noliedz un vaino lidmašīnas notriekšanā Ukrainu.

Nīderlandes varas iestādes vada šīs katastrofas cēloņu izmeklēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+