×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Vācu Radio orķestra sezonu atklās ar Andra Dzenīša skaņdarbu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Andris Dzenītis.

14. septembrī Zārbrikenes Kongresu namā ar komponista Andra Dzenīša skaņdarba “Prelūdija. Gaisma” Vācijas pirmatskaņojumu izskanēs viens no Zārbrikenes Kaizerslauternes Vācu Radio filharmoniskā orķestra sezondarbuas atklāšanas koncertiem, informē Latvijas Radio preses sekretāre Laura Elizabete Vanaga.

Pie diriģenta pults būs orķestra mākslinieciskais līderis un galvenais diriģents Karels Marks Šišons. Programmā līdzās A.Dzenīša opusam skanēs arī Ludviga van Bēthovena Devītā simfonija, kuras atskaņojumā piedalīsies starptautiski pazīstami solisti un Brno Čehu filharmonijas koris.

Savukārt 20. septembrī plkst. 9.30 Latvijas Radio 3 – “Klasika” piedāvās reportāžu no Zārbrikenes ar mūziķu viedokļiem un klausītāju atsauksmēm par šo notikumu.

“Prelūdija. Gaisma” pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja 2011. gada 18. maijā Lielajā Ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncertā, pie diriģenta pults stājoties Karelam Markam Šišonam.

Šobrīd jau zināms arī nākamais šī darba atskaņojums: tas gaidāms 2015. gada 25. aprīlī Amsterdamas Concertgebouw zālē, kur kompozīciju Karela Marka Šišona vadībā atskaņos Nīderlandes filharmoniskais orķestris.

“Esmu iepriecināts strādāt ar Andra Dzenīša mūziku, popularizējot to starptautiskajā vidē. Gan publika, gan paši mūziķi vienmēr pauduši atzinību par Andra darbiem. Domāju, ka talantīgajam komponistam ir liels radošais potenciāls un ļoti ceru, ka drīz varēšu publiku atkal informēt par jauniem mūsu sadarbības projektiem,” uzsver maestro Šišons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+