×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Vai jūs uztrauc iespējamās elektrības cenas izmaiņas pēc brīvā tirgus atvēršanas?
 (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Maija Karitāne, pensionāre:
 “Mani ļoti uztrauc tas, ka elektrības cenas varētu mainīties, jo dzīvoju privātmājā, kur visam vajadzīga elektrība – apkurei, ūdens sildīšanai, ēdiena gatavošanai. Mēnesī jāmaksā ap 120 latiem. Esmu pensijā, bet dzīvoju kopā ar jaunajiem, tāpēc pagaidām varam samaksāt.

Ja dzīvotu viena, noteikti nevarētu. Nesen radās iespēja pievienoties gāzesvadam, kaimiņi par pieslēgumu samaksāja 1500 latus, mēs vilcināmies to darīt, jo nezinām, kā būtu labāk. Ja elektrības maksa būs lielāka, varbūt izdevīgāk būs pirkt gāzi. Iespēja, ka varēs pirkt elektrību arī citur, ne tikai no “Latvenergo”, man šķiet šaubīga, tas nebūs tik vienkārši.”

 

Dainis Jansons, 
celtņa operators:
 “Daļēji mani uztrauc jautājums par elektrības cenām, jo jau tagad ir samērā dārgi, man jāmaksā 30 lati mēnesī. Ja būs iespēja slēgt līgumu ar kādu citu uzņēmumu, kam būs jāmaksā mazāk, noteikti to izmantosim.”

 

Sandra, ēku uzraudze:
 “Man gribētos palikt pie “Latvenergo”, jo tur mums kā daudzbērnu ģimenei ir atlaide, bet, ja kļūs dārgāk, nezinu, kā būs. Negribētos iet uz citu uzņēmumu. Šaubos arī, vai citiem ļaus izmantot vadus. Vietām ļaus, bet ne visur, ar televīzijas kabeļiem ir tāpat.”

 

Ilze Riže, biroja vadītāja:
 “Domāju, ka elektrības cena varētu samazināties, jo “Latvenergo” vairs nebūs monopolstāvoklis. Uzņēmumiem jau tagad ir iespēja izvēlēties, no kā pirkt elektrību. Mans draugs strādā firmā, kura ir Igaunijas kompānijas “Enefit” kliente – tai ir filiāle Latvijā. Šai kompānijai esot labs pakalpojums, viņu klienti ir “Maxima”, “Cēsu alus” un citi uzņēmumi. Es priecājos, ka iespēja izvēlēties elektrības piegādātāju būs arī privātpersonām; domāju, ka tas nāks par labu cilvēkiem.”

 

Antonija Sorokina, montiere:
 “Cenas septembrī noteikti paaugstināsies. To zinu, jo es izīrēju dzīvokli un tādēļ biju aizgājusi uz “Latvenergo” precizēt, cik jāmaksā. Tur darbinieki brīdināja, ka drīzumā būs jāmaksā vairāk, taču nevarēja pateikt, tieši cik, jo tas vēl varot mainīties. Arī televīzijā teica, ka cena par elektrību pieaugs. Man pirmā stāva dzīvoklī ziemā ir ļoti auk-sti, vajag papildus sildīt ar elektrisko sildītāju, tāpēc mēnesī sanāk maksāt ap simt latiem. Bet neko jau nevar darīt, viss kļūst dārgāks, tagad jāmaksā arī par zemi zem mājas un pagalmā.”

 

Ilona, pensionāre:
 “Daudz no tā nesaprotu. Elektrību, protams, gribu pirkt tur, kur ir lētāk, pat ja būtu jāpērk no citas valsts.”

 

Anna Andžāne, invalīde:
 “Mani elektrības cena neuztrauc. Es noteikti palikšu “Latvenergo”, man ir atvieglotais tarifs, citiem jau tādu nebūs. Pie tam man patīk pastāvīgums, lai zinu, ar ko ir jārēķinās, un “Latvenergo” ir stabils, pazīstams uzņēmums.”

 

Raisa Čebotarja, pavāre:
 “Radio un televīzijā teica, ka elektrība no septembra būšot dārgāka. Varbūt to arī atcelšot vai kompensēšot. Ja būs dārgāk un citur lētāk, noteikti iešu tur, kur cena zemāka. Jau dzīvokļa īres maksu pirms pusgada palielināja, ja vēl elektrībai būs lielāka cena, būs ļoti grūti samaksāt. Man pašlaik nav darba, līdz pensijai palikuši trīs mēneši, un uz šādu laiku neviens mani darbā negrib ņemt. Cilvēki runā, ka Igaunijā elektrība ir lētāka, bet tur jau arī par braukšanu tramvajā nav jāmaksā, tur ir labāk.”

 

Jānis Viļums, 
pensionārs, invalīds:
 “Televīzijā dzirdēju, ka elektrības cena pieaugs par 6%. Man ir divistabu dzīvoklis un jau tagad grūti par visu samaksāt, ja būs vairāk, tiešām nezinu, kā tikšu galā. Domāju, ka lētāk noteikti nekļūs, pat ja varēs izvēlēties – “Latvenergo” vai citu. Viss sadārdzinās.”

 

Zaiga, sporta skolotāja:
 “Esam apmierināti ar tagadējo elektrības cenu, bet ja tā celsies, varbūt pāriesim pie cita elektrības ražotāja.”

 

Fakti

Elektroenerģijas brīvo tirgu mājsaimniecībām bija paredzēts atvērt no 1. septembra.

Izskanējis ierosinājums to darīt no 2014. gada 1. janvāra, taču šis datums nav oficiāli apstiprināts.

Visām juridiskajām personām elektroenerģija brīvajā tirgū jāpērk kopš pagājušā gada 1. novembra.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā, pat ļoti uztrauc! Atbildēt

    Jā, pat ļoti uztrauc. Tiešām nevaru saprast, kāpēc tiks celta cena elektroenerģijai, un vēl tik lielā apmērā?! Tas taču nozīmē, ka cenas tiks vēl celtas praktiski visam. Latvenergo cenu celšana ir valdības lēmums, vai ne?

  2. ES neprasīja cenu celšanu Atbildēt

    ES prasība bija tikai brīvā tirgus atvēršana no 2015.gada 1.janvāra, par cenu celšanu tur nebija ne vārda, to piemeta mūsējie, tirgū atstājot vienu reālu spēlētāju – to pašu Latvenergo, jo caur to tad valsts varēs dabūt mākslīgi samenedžētos miljonus, pārējie it kā tirgus spēlētāji būs ķeksītim – papīra atskaitēm ES, jo nevienam nebūs izdevīgi slēgt ar tiem pārējiem līgumus, to neizdevīgumu nodrošinās Latvenergo Sadales tīkli prasot par elektrības vadiem tādu cenu, ka patērētājam būs vien jāatgriežas pie Latvenergo. Atgādināšu, ka Latvenergo ir mūsu VALSTS uzņēmums, bet uzvedas kā privāts monopolists.

  3. Brīvais tirgus nav paredzēts Atbildēt

    Kas jums tie par dīvainiem faktiem raksta apakšā? Brīvo tirgu mūsējie nezin kāpēc centās ieviest no 2014.gada, šķiet, 1.aprīļa (kaut ES prasība bija tikai no 2015.gada 1.janvāra un labākais ir tas, ka ES prasībā par elektroenerģijas brīvā tirgus ieviešanu nav neviena vārda par cenu celšanu! Paātrinātu ieviešanu un gandrīz 50% (!!!), kas no ES puses netika prasīts, sadārdzinājumu piemeta klāt mūsējie! Un ja tā godīgi, ir radušās pamatotas šaubas par brīvā tirgus Latvijā ieviešanas faktu, ļoti izskatās, ka zem brīvā tirgus it kā ieviešanas, reāli pieejams būs tikai viens tas pats monopolists Latvenergo ar saviem monopolstāvokli nodrošinošajiem Sadales tīkliem, patiesībā pamatuzstādījums ir tieši nepamatotais elektroenerģijas nenormālais sadārdzinājums, lai aizbāztu kārtējo caurumu valsts kasē mehāniski atņemot cilvēkiem naudu. Bet tas jau būs tikai tāds piliens mūžam caurajā valsts budžeta jūrā.

Draugiem Facebook Twitter Google+