Viedokļi
Aptaujas

Vai pašvaldībās iedzīvotāji izjūt ekonomikas pieaugumu valstī?5


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Vai pašvaldībās iedzīvotāji izjūt ekonomikas pieaugumu valstī? Šādu jautājumu uzdevām vairāku pašvaldību pāsrtāvjiem.

Gunārs Ansiņš, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos:

“Pagājušajā gadā Liepājā ir radīts vairāk nekā 1000 jaunu darba vietu un bezdarba līmenis samazinājies līdz 6,2%. Pēc “Liepājas metalurga” darbības apturēšanas tas bija vairāk nekā 10%, sarukums liecina par darba tirgus aktivizēšanos. Turpinām attīstīt jaunas industriālas teritorijas Karostā un citviet. Saglabājoties šādam attīstības tempam un sākot ražošanu jaunajos uzņēmumos, arī šogad darba vietu skaits palielināsies. Ražošanā sasniegts augstākais produkcijas apjoms pēdējos četros gados un, ja neskaita Rīgu, tad Liepājā saglabājušies augstākie rūpniecības apjomi starp visām lielajām pilsētām.”

Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs:

“Plānojam, ka šogad Jūrmalas pašvaldības budžeta ieņēmumi pieaugs par 4,6 miljoniem eiro, tāpēc varēsim vairāk atvēlēt pilsētas infrastruktūrai un iedzīvotāju sociālajam atbalstam. No šā gada pilsētā deklarētie nodokļa maksātāji saņem jau 90% atvieglojumu nekustamā īpašuma nodoklim par zemi, daudzbērnu ģimenes – gan par zemi, gan par ēkām, un tas ir ievērojams atspaids tieši iedzīvotājiem. Visi Jūrmalas pilsētas pensionāri saņems 50 eiro pabalstu gadā zāļu iegādei un ārstniecības pakalpojumu saņemšanai. Šogad esam palielinājuši materiālo atbalstu arī audžuģimenēm un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Gandrīz uz pusi vairāk līdzekļu nekā pērn – vairāk nekā sešus miljonus eiro – plānojam ieguldīt arī pilsētas ceļu un ielu remontiem, grantēto ceļu asfaltēšanai, ietvju izbūvei, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu sakārtošanai un veloceliņu izbūvei. Par saviem budžeta līdzekļiem šogad pabeigsim mūzikas skolas un centrālās bibliotēkas ēku būvniecību.”

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs:

“Pērn mūsu izdevumi bija 34 miljoni, šogad būs 75 miljoni. Izaugsmi iedzīvotāji un uzņēmēji izjūt dažādi, piemēram, vairāk varam ieguldīt pilsētvides sakārtošanā. Nākamgad pabeigsim olimpiskā centra būvi.”

LA.lv