Latvijā
Novados

Vai piekautais krāslavietis mira mediķu neizdarības dēļ?15


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvalde sākusi kriminālprocesu par krāslavieša Andra nežēlīgu piekaušanu Krāslavas pilsētas svētkos jūlija nogalē, informēja policijas pārvaldes preses sekretāre Ksenija Belova. Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde puisi, kurš bija ar smagām traumām un bezsamaņā, atveda no kāda Krāslavas nakts bāra uz Daugavpils reģionālo slimnīcu, kur viņam laikus netika sniegta nepieciešamā medicīniskā palīdzība, un Andris nomira, ziņo Daugavpils ziņu portāls “grani.lv”. Taču trīs puiši, kurus tur aizdomās par noziegumu, neatrodas apcietinājumā, par ko vietējie iedzīvotāji ir pārsteigti, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Policijas pārstāve K. Belova pastāstīja, ka trim personām – divas nepilngadīgas un viena pilngadīga – piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība. Divām nepilngadīgajām personām ir piemērots Krimināllikuma pants par smagu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu, bet pilngadīgajam aizturētajam – par smagu vai vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu aiz neuzmanības. K. Belova apgalvoja, ka Daugavpils ziņu portālā “grani.lv” kļūdaini minēts, ka policija sākusi kriminālprocesu arī par ārstu paviršu attieksmi, kuras dēļ pacients nomira. Esot uzsākts tikai viens kriminālprocess.

Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Grigorijs Semjonovs pastāstīja, ka šī slimnīcai nepatīkamā situācija tiekot analizēta, ka traģiskajā notikumā iesaistītajiem ārstiem valde pieprasījusi detalizētu situācijas aprakstu ar paskaidrojumiem.

Daugavpils ziņu portālā vēstīts, ka slimnīcas uzņemšanas nodaļas mediķi alkohola reibumā esošo pacientu esot pārvietojuši uz narkoloģijas nodaļu cerībā, ka puisis izgulēsies un no rīta viņu varēs izrakstīt mājās. Tādu gadījumu bijis ne mazums. Andra māsa stāstījusi, ka tikai pēc 12 stundām no brīža, kad brālis ticis smagi piekauts, viņš esot likts uz operāciju galda, taču ārstiem nav izdevies viņu izglābt.

Nelaiķa māsa uzskata, ka visām brāļa nāvē iesaistītajām personām, tajā skaitā arī paviršajiem ārstiem, ir jāsaņem pelnītais sods, un viņa par to cīnīšoties.

Pārtraukta daļa plānveida operāciju

“Kad uzņemšanas nodaļā ir pabeigta pacientu šķirošana, ārsts nekavējoties sniedz palīdzību tiem slimniekiem, kuriem tā visvairāk ir nepieciešama. Jāņem vērā, ka mūsu slimnīcā vasaras periodā ved slimniekus arī no Rēzeknes, Preiļiem un Krāslavas, jo tur mediķu atvaļinājuma laikā ķirurģiskā profila nodaļas ir slēgtas. Tāpēc uzņemšanas nodaļas mediķiem ir paaugstināta slodze, turklāt situācijā, kad slimnīcā trūkst anesteziologu – reanimatologu. Divi no viņiem ir saslimuši lielo pārslodžu dēļ,” pastāstīja slimnīcas pārstāvis G. Semjonovs.

Šī iemesla dēļ slimnīcā līdz 1. septembrim ir pārtraukta daļa plānveida operāciju.

Slimnīcas valdes pārstāvis par vienu no galvenajiem cilvēkresursu trūkuma cēloņiem uzskata nepietiekamo finansējumu.

Daudzi speciālisti pēc augstskolas beigšanas tomēr izvēlas palikt Rīgā, kur ir iespēja strādāt lielajos stacionāros un papildus piepelnīties privātajās klīnikās, vai arī aizbrauc no valsts.

Elksniņš brauc pie Viņķeles

Rīt Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš kā slimnīcas kapitāldaļu pārstāvis tiksies ar veselības ministri Ilzi Viņķeli, lai pārrunātu izveidojušos situāciju, tostarp arī pieminētā krāslavieša Andra priekšlaicīgo nāvi.

Pašvaldības vadītājs sacīja – ja Veselības ministrija neliksies ne zinis par ārstu trūkumu lielākajā Latgales reģiona slimnīcā, tad risinājums varot būt tāds pats kā Preiļu, Rēzeknes un Krāslavas slimnīcās, kur mediķu trūkuma dēļ daļa nodaļu ir slēgtas. “Ja vadzis lūzīs, tad slimniekus varēs novirzīt uz Rīgas stacionāriem, kur jau tagad uzņemšanas nodaļas ir pilnas ar pacientiem,” sacīja Elksniņš.

Kautiņš cigaretes dēļ?

TV3 raidījums “Bez Tabu” vēsta, ka 28 gadus vecais Andris bijis ceļa jūtīs darbam ārzemēs, lai varētu nodrošināt savu topošo ģimeni Krāslavā. Pirms tam viņš ar draugiem devies uz kafejnīcu “Todes” Krāslavas centrā. Tur iedzēris un kādā brīdī izgājis ārā uzpīpēt. Kā “Bez Tabu” atklāj mirušā Andra brālis Mārtiņš, pie Andra un viņa drauga klāt pienākusi vairāku jauniešu kompānija, un sācies strīds it kā par vienu cigareti.

Saistītie raksti
Andris esot attālinājies no kašķa epicentra un devies tālāk, taču kompānija viņu panākusi un sākusi sist.

Mirušā tuvinieki TV3 teikuši, ka vairākums sitienu Andrim bijuši pa galvu, triekts arī pret asfaltu. Viņš palicis guļam zemē pie ziedu veikala. Bet sitēji vēlāk ieradušies spēļu zālē. Andris nomiris slimnīcā 24. jūlijā. Aizdomās turētie esot vietējie, turklāt radinieki, vēsta “Bez Tabu”. Visi nodarbojoties ar cīņas sportu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Latvijā pērn bijis lielākais nabadzības riskam pakļauto īpatsvars Baltijā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Aizdomās par nozieguma izdarīšanu meklē attēlā redzamo vīrieti
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Liepiņa vērsīsies SAB, jo Kariņš “atkārtoti ignorē” deputātu pieprasījumu 1
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “TTT Rīga” Eirolīgas sezonu sāk ar neveiksmi
53 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Pēc incidentiem Šveicē pārbauda arī “airBaltic” izmantoto “Airbus A220” dzinējus
23 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien daudzviet Latvijā pārspēts siltuma rekords 1
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gāja tumsā bez atstarotāja – uz šosejas pie Grobiņas nāvējoši notriekts gājējs
15 minūtes