×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Vaidere: Reformu partijai ir nesamērīgi daudz ministru amatu

Foto - LETAFoto - LETA

Valda Dombrovska (V) valdības veidošanas pamatā ir ielikta disproporcija, jo Reformu partijai (RP), ņemot vērā tās nelielo ietekmi un resursus, ir nesamērīgi daudz ministru amatu, intervijā “Neatkarīgajai” izteikusies Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (V).

Vaidere kritiski izteikusies par pašvaldību lietu ministru Edmundu Sprūdžu, kuram “kompetences derētu krietni vairāk”. Viņasprāt, reģionālās reformas laikā tika pieļautas daudzas kļūdas, kuras tagad varētu labot, bet Sprūdžam īsti neesot izpratnes un politiskās gribas.

 

Arī RP virzītā izglītības ministra Roberta Ķīļa darbs Vaideri nesajūsmina. Viņai neesot saprotams, kāpēc Ķīlim piešķirta Spīdolas balva ekonomikā. “Vai tāpēc, ka viņš ir rosinājis diskusijas? Manuprāt, vispirms vajadzētu nākt klajā vismaz ar savu reformu plānu izskaidrojumu, nevis tikai konfrontāciju. (…) Ķīļa veikums ir vien konfrontējoša diskusija bez reāliem sasniegumiem, pat bez reformas izklāsta un pamatojuma.”

“Es saprotu, ka premjeram ir daudz darba, bet varbūt viņam vairāk vajadzētu prasīt no ministriem darba rezultātus. Lai gan nezinu, cik tas ir iespējams. Dombrovskis jau ir izdarījis labu darbu, noturot šo koalīciju. Ja visu laiku mainītos valdība, būtu vēl sliktāk. Turklāt reāli šīs valdības koalīcijas pastiprināšana iespējama vienīgi ar Zaļo un zemnieku savienību, lai gan nedomāju, ka valdības koalīcijas maiņa pirms pašvaldību vēlēšanām būtu lietderīga,” piebildusi politiķe.

Vaiderei ne viss patīk arī pašas pārstāvētajā “Vienotībā”, kurai, pēc politiķes vārdiem, nevajadzētu virzīties liberālās ideoloģijas virzienā.

“Pēc būtības “Vienotība” nav liberāla partija, bet gan centriska partija ar nacionāli konservatīvu ievirzi. Arī Eiropā mēs esam vienā Tautas partiju grupā ar kristīgajiem demokrātiem, kas arī daudz ko izsaka. Ļoti daudzi “Vienotībā” uzskata, ka mums nevajadzētu liberālās idejas nest kā savu karogu. Arī Eiropas Parlamentā minoritāšu, seksuālo minoritāšu un transpersonu tiesības ir Liberālās alianses (kur darbojas deputāts no Latvijas Ivars Godmanis) lauciņš. Mūsu partijai ir citas vērtības un pieeja,” sacījusi deputāte.

Runājot, kas varētu būt “Vienotības” nākamie līderi un premjeri, ja Dombrovskis dotos strādāt uz Eiropas struktūrām, Vaidere kā kandidātus nosaukusi Solvitu Āboltiņu, Andri Vilku un Jāni Reiru. “Viņķeļu uzvārds – gan saistībā ar kandidēšanu uz Rīgas mēra amatu, gan saistībā ar kandidēšanu uz premjera amatu – nav vis diskutēts partijā, bet gan presē. Varbūt tā ir kāda PR akcija. Turklāt, ievērojot Ilzes viedokli attiecībā uz pensionāriem, eventuālā diskusija par piemērotību premjera amatam, šķiet, nav aktuāla.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+