×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. oktobris, 2013
Drukāt

Vairāk nekā 300 studentu pieteikušies LU Fonda mecenātu stipendijām

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām 2013./2014.akadēmiskajam gadam pieteikušies vairāk nekā 300 studenti.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja LU Fonda pārstāve Laine Dobulāne, kopā saņemti 314 pieteikumi stipendijām, kas esot aptuveni tikpat, cik iepriekšējos gados. Ir jaunieši, kas pieteikušies vairākām stipendijām, bet to skaits ir neliels.

Kā ik gadu, vislielākais pieteikumu skaits ir uz LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendiju izcilniekiem – saņemti virs simt pieteikumiem, kas ir trešā daļa no visiem pieteikumiem.

Dobulāne atgādina, ka 2013./2014. akadēmiskajā gadā sadarbībā ar mecenātiem ir izveidotas vairākas jaunas stipendijas, un liela interese ir par novadu stipendijām. Pērn kā pirmie sadarbību ar LU Fondu uzsāka Jelgavas novada dome, šogad viņiem pievienojās Salaspils novada pašvaldība un Saldus novada pašvaldība, piedāvājot stipendijas novada jauniešiem, kas sāk studijas augstskolu 1.kursā. Saldus novada stipendijai pieteikušies 20 jaunieši, Jelgavas novada domes stipendijai – 12, Salaspils novada – 7 jaunieši.

Savukārt 58 pieteikumi saņemti uz jauno pētnieku stipendijām humanitāro zinātņu studentiem, no kurām lielākais konkurss ir uz profesora Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju, Žaņa Lapuķa piemiņas stipendiju un “Ad verbum” stipendiju.

LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas maģistra studiju programmas “Diplomātija” studenti aktīvi pieteikušies uz mecenāta Roberta Blumberga izveidoto vēstnieka Andreja Pildegoviča stipendiju. Uz stipendiju ir septiņi pretendenti.

Liels konkurss esot arī uz LU Juridiskās fakultātes studentiem paredzētajām stipendijām – šogad nodibināto Gunāra un Ināras Blumbergu stipendiju, Latvijas Zvērinātu notāru padomes stipendiju, zvērinātu advokātu biroja “Sorainen” stipendiju un Administratoru asociācijas stipendiju.

No Jauno pētnieku stipendijām, kas paredzētas eksakto zinātņu studentiem, vislielākais konkurss ir uz “Olainfarm” stipendiju, tai pieteikušies 11 studenti.

Kā ziņots, studenti varēja pieteikties dažādām stipendijām, kas paredzētas gan LU, gan citu augstskolu spējīgākajiem, motivētākajiem un sekmīgākajiem jauniešiem, kuriem vidējā atzīme ir vismaz 7,5 balles.

Vienas stipendijas apjoms ir no 1000 līdz 7000 latu gadā. Kopējais izsludināto stipendiju apjoms ir 150 000 latu, par piešķirto stipendiju skaitu lems stipendiju komisijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+