×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Vairākos restorānos “Gan Bei” veic kratīšanas; pārbaudīs arī deputāta Potapkina dzīvesvietu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

Vairākos restorānos “Gan Bei”, kas izvietoti tirdzniecības centros Rīgā, veiktas kratīšanas un vairāki no tiem esot slēgti, liecina pieejamā informācija sociālajā tīklā “Twitter”.

Restorānu “Gan Bei” īpašniece ir kompānija “Lage Ko”, kurai tostarp pieder arī restorāni “Thali”, “Grill bārs”, “Neo” u.c.. “Lage Ko” vienādās daļās pieder Oļegam Arupam, Irēnai Līcei un Natālijai Pavlovai. Līdzīgs īpašnieku sastāvs kā “Lage Ko” ir arī kompānijai “Lage Ltd”, kurai pieder restorāns “Galleria D’arte” – šajā kompānijā īpašnieki bez Arupa, Līces un Pavlovas, kuriem katram pieder pa 30% kapitāldaļu, ir arī Gaļina Karmača (5%) un Indijas pilsonis Dīps Rams Verma (Deep Ram Verma), liecina “Lursoft” informācija. Abām kompānijām ir viena juridiskā adrese.

Karmača ir 12.Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (“Saskaņa”), kura dzīves vietā prokuratūra lūgusi veikt kratīšanu, sieva.

Potapkins pagaidām atteicās sniegt sīkākus komentārus.

“Saeimas komisija izskatīja manu ierosinājumu atļaut veikt kratīšanu 12.Saeimas deputāta Potapkina dzīvesvietā un to atbalstīja. Finanšu policijas pārvaldē ir uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 217. un 218. panta paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un grāmatvedības dokumentu viltošanas,” skaidroja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kalnmeiers norādīja, ka divās sabiedrībās veiktas manipulācijas ar grāmatvedības atskaišu dokumentiem un to fiksāciju, kas ļāva uzņēmumam samazināt fiksētos ieņēmumus. Piecu mēnešu laikā valstij nodarītie zaudējumi šobrīd ir aprēķināti 780 000 eiro apmērā saistībā ar nenomaksātu pievienotās vērtības nodokli. Vēl tiks veikti aprēķini un summa būtiski pieaugs, jo nav abas kompānijas nav nomaksājušas arī uzņēmuma ienākuma nodokli un sociālos nodokļus par darbiniekiem.

Balsojums Saeimā par kratīšanas atļauju deputāta dzīvesvietā, iespējams, varētu tikt iekļauts ceturtdienas, 11.decembra, sēdes darba kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es šitādus pusjēlus āziātiskus mēslus vispār neēdu.

  2. Vai raksta autors ir latviešu tautības? Trešajā rindkopā kolosāli neliterārs teikums! Man skolā teikumus veidot mācīja savādāk!

    • Un pats pirms raksti kritiku par pareizrakstību un kļūdām iemācies latviešu valodu! 😉
      Šādā teikumā nelieto vārdu “savādāk”, bet gan “citādāk”.

Draugiem Facebook Twitter Google+