Latvijā
Politika

Valainis izstāsies no “Vienotības” frakcijas6

Foto – Saeimas kanceleja

Arī deputāts Viktors Valainis izstāsies no “Vienotības” Saeimas frakcijas.

Valainis aģentūrai LETA apstiprināja, ka izstāsies no frakcijas un turpmāk parlamentā darbosies kā pie frakcijām nepiederošais deputāts.

Skaidrojot savu lēmumu atturēties balsojumā par deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) atsaukšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas, Valainis norādīja, ka negrib “piedalīties politiskajās intrigās”. “Sudrabas vadītā parlamentārās izmeklēšanas komisija ir beigusi pastāvēt un es neredzu jēgu balsot par Sudrabas atcelšanu no komisijas priekšsēdētājas amata, ja komisija vairs neturpina darbu,” pauda deputāts.

Viņš pateicas “Vienotībai” par sadarbību un atbalstu Latvijas reģionu attīstībai. Vienlaikus politiķis norāda, ka jau ilgstoši ar kolēģiem “Vienotībā” ir atšķīrušās domas par Latvijas tālāko attīstību. “Vairums “Vienotības” deputātu redz Rīgu kā Latvijas attīstības centru. Es savukārt Latviju redzu kā sabalansētu valsti starp laukiem, reģionu centriem un pilsētām, ar līdzsvarotu skolu tīklu, veselības aprūpes sistēmu un sakārtotu infrastruktūru,” apgalvoja Valainis.

Viņš arī nākotnē vēloties “visu savu darbu un enerģiju veltīt Latvijas reģionu attīstībai”. “Man ir izdevies panākt, ka Latvijas reģionos tiek saglabātas lauku skolas, kā piemēru varu minēt Kandavas internātvidusskolu. Esmu strādājis, lai Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums vairāk tiktu novirzīts reģioniem,” klāstīja Valainis. Viņš arī piebilst, ka panākta finansējuma piešķiršana Jelgavas apvedceļa izbūvei, Jēkabpils ielu rekonstrukcijai un sporta stadiona būvniecībai, Daugavpils slimnīcas rekonstrukcijai, Valmieras Jāņa Daliņa stadiona būvniecībai un vēl daudziem citiem nozīmīgiem infrastruktūras projektiem Latvijas reģionos.

Kā ziņots, deputāts Ineses Boķis izstājies no “Vienotības” Saeimas frakcijas, savukārt frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri mudināja, lai arī Valainis izdarītu izvēli šajā jautājumā. Abu Meri pauda, ka arī Valainim būtu jāizstājas no frakcijas, citādi viņš rosinās balsojumu par viņa izslēgšanu.

Saistītie raksti

Tas saistīts ar vakardienas Saeimas balsojumu par deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) atsaukšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas, kurā Valainis un Boķis atturējās. Pārējie “Vienotības” deputāti atbalstīja Sudrabas atsaukšanu.

Abi šie deputāti ir “Vienotības” sadarbības partiju pārstāvji. Boķis pārstāv partiju “Valmierai un Vidzemei”, bet Valainis ir Jēkabpils reģionālās partijas pārstāvis.

LA.lv