Pasaulē
Eiropa

Valdība gatavo britus bezvienošanās “Breksita” scenārijam0

Foto EPA/LETA

Lielbritānijas “Breksita” ministrs ceturtdien paziņojis, ka Londona vienpusējā kārtā uzņemsies atsevišķās jomās ievērot Eiropas Savienības (ES) tiesību normas, ja Brisele atteiksies sadarboties un noslēgt vienošanos par Apvienotās Karalistes izstāšanos no bloka.

Dominiks Rābs tomēr uzsvēra, ka viņš joprojām ir pārliecināts par iespēju noslēgt vienošanos ar ES, lai gan valdība gatavojas izplatīt ieteikumus britiem, kā nodrošināties bezvienošanās “Breksita” gadījumam.

Brisele jau daļēji noraidījusi Londonas piedāvājumu pēc izstāšanās saglabāt kopīgu brīvās tirdzniecības zonu.

“Esmu joprojām pārliecināts, ka laba vienošanās ir jau saskatāma, un tā paliek mūsu augstākā un vissvarīgākā prioritāte,” uzsvēra Rābs.

Ministrs norādīja, ka vienošanās jau panākta 80% no risināmajiem jautājumiem, taču joprojām nav rasts risinājums Īrijas un Ziemeļīrijas robežas problēmai.

Viņš piebilda, ka gadījumā, ja Brisele atbildēs ar tādu pašu degsmi un pragmatismu, tiks panākta vienošanās, kas nāks par labu abām pusēm.

“Taču mums jābūt gataviem apsvērt alternatīvu,” vienlaikus atzina “Breksita” ministrs.

“Ja vienošanās nebūs, dažos gadījumos tas nozīmēs uzņemties vienpusēju rīcību, lai īslaicīgi uzturētu tik lielu kontinuitāti, cik vien iespējams, neatkarīgi no tā, vai ES atbildēs ar to pašu,” norādīja Rābs.

Londona un Brisele cer vienošanos noslēgt līdz oktobrim, lai abām pusēm pietiktu laika tās ratificēšanai, pirms Lielbritānija nākamā gada martā atstās ES.

Lielbritānijas valdība ceturtdien gatavojas publiskot pirmos 25 no kopumā 80 praktiskajiem ieteikumiem uzņēmumiem un pilsoņiem, kā tiem sagatavoties bezvienošanās “Breksita” scenārijam.

“Mūsu mērķis ir nodrošināt netraucētu uzņēmumu, transporta, infrastruktūras, pētniecības, palīdzības programmu un finansējumu plūsmas funkcionēšanu,” uzsvēra Rābs.

LA.lv