×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Valdība piešķir naudu autobusa iegādei Valmieras Drāmas teātra vajadzībām

LETALETA

Lai nodrošinātu Valmieras Drāmas teātra viesizrādes citos Latvijas reģionos, valdība šodien apmierināja Kultūras ministrija lūgumu un piešķīra 47 409 latus no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” jauna autobusa iegādei.

 

Kultūras ministrija skaidroja, ka Valmieras Drāmas teātris ir viens no spožākajiem mobilajiem teātriem Latvijā, kas nodrošina arī reģionu iedzīvotājiem iespēju redzēt un baudīt augstvērtīgas teātra izrādes. Gadā vidēji Vidzemes, Latgales un Kurzemes reģionu kultūras centros tiek nospēlētas aptuveni 40 izrādes, kuras kopumā noskatās ap 10 000 skatītāju.

Arī šogad ir izveidots plašs viesizrāžu plāns – 12 izrādes paredzētas Liepājā, Ventspilī, Alūksnē, Ogrē, Slampē un Ādažos. No augusta līdz septembra vidum Rīgā trīs dažādās izrāžu spēles vietās – Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī un teātra namā “Zirgu pasts” – notiks tradicionālā Valmieras Drāmas teātra viesošanās. Turklāt skatītāju interese par šīm izrādēm ir liela – divu nedēļu laikā teātris ir piesaistījis jau vairāk nekā 7000 skatītājus.

Tomēr patlaban teātris ir palicis bez autobusa, jo 1992.gada izlaiduma pasažieru autobuss “Mercedes Benz 410” ir atzīts par pasažieru pārvadāšanai neatbilstošu, kas apdraud viesizrāžu nodrošināšanu reģionos. Kultūras ministrija jau pavasarī lūdza valdību piešķirt līdzekļus, lai varētu iegādāties pasažieru autobusu ar 19 vietām, taču abi lūgumi tika noraidīti. Patlaban ne ministrijai, ne arī teātrim nav tādu finanšu līdzekļu, lai iegādātos autobusu.

Patlaban Valmieras Drāmas teātris īrē automašīnu un autobusu viesizrāžu nodrošināšanai, taču tas ievērojami sadārdzina šo izrāžu izmaksas – tās ir sadārdzinātas, jo visi teātra darbinieki nevar ar vienu autobusu aizbraukt uz viesizrādes vietu. Tāpēc teātrim finansiāli izdevīgāk būtu iegādāties pašam savu autobusu, nevis īrēt to.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+