×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

Ar lielāko algu no visiem priekšstečiem: Valmierā cīņu nejūt (2)

1. Viens no jaunākajiem mēriem

1no5
FotoJet Collage

Valmierā asu pirmsvēlēšanu cīņu nejūt. Vai pašreizējā situācija visus apmierina? Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”) ir viens no jaunākajiem lielo pilsētu saimniekiem gan pēc vecuma, gan arī amatā nostrādātā laika, bet saņem lielāko algu (3210 eiro) no visiem 119 pašvaldību vadītājiem.

Kad viņa priekšteci Inesi Boķi ievēlēja Saeimā, Baiks, būdams domes priekšsēdētāja vietnieks, 2014. gada nogalē kļuva par mēru. Jau pēc gada Valsts prezidents Raimonds Vējonis viņam piedāvāja kļūt par Ministru prezidentu, bet Baiks laipni atteicās. Baikam gan tika cits nozīmīgs un, kas būtiski, ienesīgs amats Rīgas brīvostas valdē, kuru viņam piedāvāja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”).

Baika amatpersonas deklarācijā var izlasīt, ka aizvadītajā gadā valdē viņš nopelnījis 36 tūkstošus eiro, kamēr savā tiešajā darbā tikai nedaudz vairāk – 38 tūkstošus eiro. Šis fakts apliecina, ka “Vienotība” neapdala savu sadarbības partneri – reģionālo partiju “Valmierai un Vidzemei”.

Jāņem vērā arī tas, ka ministra Ašeradena sieva Evita ir Baika vadītās domes deputāte un arī šajās vēlēšanās kandidē Baika pārstāvētās partijas sarakstā. “Valmierai un Vidzemei” lielākie konkurenti vēlēšanās būs Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kuras listē tāpat kā Baika partijas sarakstā ir 16 deputātu kandidāti.

Nacionālā apvienība startēs ar 15, bet “Vienotība” – ar 12 deputātu kandidātiem. Visu šo partiju lokomotīves – Vid­zemes slimnīcas ķirurgs Ventis Beķeris (“Vienotība”), ģimenes ārsts Juris Jakovins (ZZS) un Valmieras Viestura vidusskolas direktors Uldis Jansons (Nacionālā apvienība) – ir arī pašreizējie Valmieras domes deputāti.

Nākamajam domes priekšsēdētājam būs jākoncentrējas uz industriālās zonas paplašināšanu, jo Valmierā sāk pietrūkt teritoriju uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī dzīvojamo ēku celtniecību. Visas partijas sola attīstīt infrastruktūru, bet, kā tas notiks, pagaidām var tikai minēt. Bet Valmieras vēlēšanu sarakstu līderus pēc “Latvijas Avīzes” lūguma vērtē Ziemeļvidzemes laikraksta “Liesma” žurnālists Guntis Vīksna, kā arī pensionārs, bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Juris Memļuks.

  1. Viens no jaunākajiem mēriem
  2. Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei")
  3. Uldis Jansons (Nacionālā apvienība)
  4. Ventis Beķeris ("Vienotība")
  5. Juris Jakovins (Zaļo un zemnieku savienība)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+