×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. maijs, 2014
Drukāt

Valmieras Drāmas teātrim nepieciešama ēkas siltināšana

Foto-LETAFoto-LETA

Valmieras teātra ēka.

Valmieras Drāmas teātris (VDT) neapšaubāmi ir viens no Latvijas labākajiem teātriem, bet jāuzlabo tā tehniskais stāvoklis, uzskata kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

“VDT ir kvalitatīvs un daudzveidīgs repertuārs ar izcilu aktieru sastāvu, to apliecina arī “Spēlmaņu nakts” balvas,” vizītes laikā Valmierā atzina Melbārde.

VDT valdes locekle Evita Sniedze atklāj, ka šī gada sākumā Kultūras ministrija palielināja teātra dotāciju un radās iespēja nedaudz paaugstināt darbinieku atalgojumu, bet joprojām ļoti liela daļa ieņēmumu tiek balstīta uz biļetēm un sponsoriem. Sniedze pēdējos septiņos gados novērojusi, ka, pieaugot valsts atbalstam, pieaug arī sponsoru uzticība.

Tomēr VDT ir nepieciešama ēkas siltināšana un tehnisko palīgierīču uzlabošana. Sniedze stāsta, ka teātris un tā iekārtas noveco. “Valmieras teātrim, pieņemot ekspluatācijā, bija ļoti veci tehniskie parametri, gan prožektori, gan skaņu iekārtas,” sacīja Sniedze. Viņa atklāj, ka pērn izdevies nomainīt lielu daļu gaismas prožektoru, kas ir jaudīgāki, ekonomiskāki un ar plašākām iespējām nekā vecie.

Kultūras ministre piekrīt, ka VDT tehniskais nodrošinājums netiek līdzi teātra iecerēm un labajām ambīcijām un tam nākotnē ir jāpievērš uzmanība. Melbārde risinājumu saskata Eiropas Savienības fondos. “Es domāju, ka VDT ir ļoti stratēģiski svarīgs objekts, tam var izstrādāt pārliecinošu projektu, lai iegūtu energoefektīvāku teātri un vienlaikus arī jaunus fasādes elementus. Labi, ka Valmieras teātris ir jauna ēka, nevis vēsturiska, jo vecajām ēkām siltināšana ir ļoti dārga,” sacīja Melbārde.

Savā reģionālajā vizītē Valmierā Melbārde nāca klajā ar savu redzējumu par iespējamiem Valmieras kultūras attīstības virzieniem. “Ir jārada apstākļi, kuros māksla un tehnoloģijas sadarbojas. Valmierā to var realizēt, jo pilsētā ir gan Biznesa un inovāciju inkubators, kam blakus atrodas Valmieras Mākslas vidusskola, gan Vidzemes Augstskola ar enerģiskiem studentiem. Šeit ir labvēlīga vide augstas pievienotās vērtības radīšanai,” uzsvēra ministre, kura saskatot iespēju Valmierai kļūt par Latvijas skatuves mākslas galvaspilsētu kvalitatīvās teātra mākslas, kā arī spēcīgo dejas un muzicēšanas tradīciju dēļ.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+