Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
16. janvāris, 2015
Drukāt

Valsts atbalsts mājokļiem ģimenēm ar bērniem beidzot sagaidīts

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis
Uzziņa

Galvojuma apmērs atkarīgs no bērnu skaita ģimenē:

ar vienu bērnu – līdz 10% apmērā no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 10 000 eiro;

ar diviem bērniem – līdz 15% apmērā no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 15 000 eiro;

ar trijiem un vairāk nepilngadīgiem bērniem – līdz 20% apmērā no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Banka “Citadele” kļuvusi par pirmo komercbanku, kas piedāvās ģimenēm ar bērniem aizdevumus, kuriem par valsts galvojuma tiesu samazināsies pirmās iemaksas apmērs – jau uzbūvēta mājokļa pirkumam vai jauna būvniecībai.

Tādējādi beidzot sagaidīts visu aizvadīto gadu valsts solītais atbalsts, kam citas lielākās komercbankas mēģināja aizlikt priekšā kāju. Atbildot uz Saeimā pieņemtajiem Maksātnespējas likuma grozījumiem, kas paredz maksātnespējas procedūru atvieglojumus, tostarp iespēju parādniekam atbrīvoties no atlikušajām parāda saistībām, tiklīdz bankai tiek atdotas ieķīlātā mājokļa atslēgas, “Swedbank”, “SEB”, “Nordea” un citas bankas atteicās no piedalīšanās šajā valsts atbalsta programmā.

Pirmais sadarbības līgums parakstīts

Trešdien, klātesot ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai, bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis un Latvijas Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz, ka kopš vakardienas, 15. janvāra, visas “Citadeles” filiāles sākušas pieņemt pieteikumus hipotekārajiem kredītiem.

“Galvojumiem dzīvokļu pirkumam valsts pašlaik paredzējusi 332 678 eiro, ar tiem vismaz 200 jaunajām ģimenēm radīsies lielākas iespējas ātrāk tikt pie savas pajumtes. Tikai Rīgā vien patlaban stāv tukši 356 dzīvojamie nami,” pēc līguma parakstīšanas sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. Viņa cer, ka šis atbalsts neizsīks naudas trūkuma dēļ – pēc kāda laika jau krietni lielākas summas valsts galvojumiem varēšot pasmelt arī no ārzemnieku maksātajām nodevām par termiņuzturēšanās atļaujām.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (4)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+