×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Valsts kontrole vēlas, lai tās rīcībā būtu arī “pātaga” (4)

LETALETA

Valsts kontrole (VK) vērtēs iespējas iesniegt priekšlikumus izmaiņām likumos, lai tās rīcībā turpmāk būtu papildus institūciju ietekmēšanas mehānismi jeb “pātaga”, žurnālistiem pēc piedalīšanās Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē norādīja VK vadītāja Elita Krūmiņa.

“Pirmais darbs būs izpētīt pieredzi, kāda ir citās Eiropas Savienības valstīs. Pēc tam tiks vērtēts, vai dažādas normas ir piemērojamas Latvijas likumiem un tad arī gatavosim konkrētus priekšlikumus,” teica Krūmiņa.

Viņa norādīja, ka VK komandai pievienosies bijušais Saeimas Juridiskā biroja jurists, konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars, kurš palīdzēs šī jautājuma īstenošanā. “Mēs domāsim par pātagas principu priekš tām institūcijām, kas nevēlas strādāt godprātīgi, efektīvi un likumīgi. Domāsim kā ietekmēt šīs institūcijas, kas to nevēlas darīt,” uzsvēra Valsts kontroliere.

Valsts kontrole ir neatkarīga, koleģiāla augstākā revīzijas iestāde, kas nodrošina uzraudzību valsts un pašvaldības līdzekļu lietderīgai un efektīvai izmantošanai. Tās misija ir sekmēt efektīvu un likumīgu nodokļu maksātāju naudas izlietojumu, finanšu pārvaldības attīstību un atbildību par izlietotajiem līdzekļiem, kā arī godīgu un caurskatāmu lēmumu pieņemšanas procesu publiskajā sektorā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Sudraba tacu uz Maskaviju braukāja. Acīmredzot, lai pārņemtu turienes VK pieredzi, kur “pātaga” arī irtās arsenālā… Ko tad nepārņēma. Kāpēc no jauna ritenis jāizgudro? Kārtējais tas IBD un PR atkal?
    :(?

  2. Gribu zināt,kad reiz kāds varēs tikt pie ” Rīgas satiksmes”? Kad izskaidros milzīgo cenu pieaugumu biļetēm?

  3. Tas nozīmē – gribēsim kādi norakt- noraksim! :)) Priekš tam galu galā ir prokuratūra un tiesa!

  4. nu no vienas puses jā Atbildēt

    bet ar jauno priekšnieci VK ir kļuvusi par valdošās kliķes instrumentu kas pilda saimnieka pasutijumus. jau šobrid visizdevigākajos brīžos presē tiek izplatiti politiskos pretiniekus apmelojoši stāsti, kas beigās izkūp kā dūmi jo nav pamatoti, ja vel tik paklausiga sargsuņa rokās ieliks kādus soda instrumentus, tad būs pavisam traki.
    vk konstatē faktus, un nodod tos tiesibasrgājošām iestādēm. tās tālāk skatās kas ir kas. parasti viens nav gan izmekletājs gan tiesnesis gan bende

Draugiem Facebook Twitter Google+