×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2013
Drukāt

Valsts nemaksās par pils ugunsgrēka seku novēršanu

LETALETA

Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) uzdevusi pilnsabiedrībai “SBRE” turpināt Rīgas pils ugunsgrēka seku likvidēšanas darbus, vienlaikus paziņojot, ka tos neapmaksās no valsts līdzekļiem.

Kā informēja VNĪ sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina, VNĪ pārtraukusi sarunu procedūru ar Rīgas pils rekonstrukcijas un restaurācijas ģenerāluzņēmēju pilnsabiedrību “SBRE” par būvobjektā notikušā ugunsgrēka seku likvidēšanas darbu apmaksu 220 900 latu apmērā.

VNĪ informējusi būvniekus, ka atbilstoši savstarpēji noslēgtajam līgumam par Rīgas pils rekonstrukciju un restaurāciju, ugunsgrēka seku likvidēšana ir jāveic par “SBRE” vai apdrošinātāju līdzekļiem. Līdz ar to VNĪ pašlaik nav pamata veikt ugunsgrēka likvidēšanas darbu apmaksu par valsts līdzekļiem un sarunu procedūra ir pārtraucama.

Ņemot vērā no ekspertiem saņemto sākotnējo informāciju, VNĪ ir secinājusi, ka ugunsgrēks sācies būvobjekta teritorijā, kas uz rekonstrukcijas laiku saskaņā ar parakstīto līgumu bija nodots “SBRE” atbildībā. Tāpēc tika pieņemts lēmums par sarunu procedūras pārtraukšanu.

Starp VNĪ un “SBRE” noslēgtais Rīgas pils rekonstrukcijas un restaurācijas līgums paredz, ka par būvobjektu pilnībā atbild “SBRE”, tādējādi ugunsnelaimes gadījumā būvuzņēmējs ir atbildīgs par tās seku likvidēšanu.

VNĪ ir uzdevusi “SBRE” Rīgas pils glābšanas un ugunsgrēka seku likvidēšanas darbus turpināt pēc iepriekš saskaņotā plāna un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas norādījumiem. Saskaņā ar plānu pagaidu jumta konstrukciju izbūvi plānots pabeigt līdz augusta sākumam.

Pašlaik nav zināms precīzs galīgā ugunsgrēka cēloņu ekspertīzes slēdziena sagatavošanas termiņš. Taču, neatkarīgi no ekspertu galīgā slēdziena, “SBRE” būs iespēja vērsties pie apdrošināšanas sabiedrībām, lai segtu Rīgas pils glābšanas un ugunsgrēka seku likvidēšanas darbu izmaksas.

Ar Latvijas Būvinženieru savienību ir notikusi sarunu procedūra par Rīgas pils neatkarīgu būvekspertīzi. Tās mērķis ir konstatēt ugunsgrēka un tā dzēšanas darbu rezultātā nodarītos bojājumus un zaudējumus. Tiek plānots, ka būvekspertīzes atzinums tiks saņemts augusta beigās, informēja Laukšteina.

Jau ziņots, ka ugunsgrēkā, kas Rīgas pilī plosījās naktī uz 21.jūniju, visvairāk cietusi Baltā zāle, kuras pārsegums ir pilnībā sadedzis. Kopumā uguns nopostījusi pili 3200 kvadrātmetru platībā.

Policija sākusi kriminālprocesu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+