×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Caurumi azbesta partijā (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Sašļucis “Saskaņas centra” reitings. Kādi pieci procenti aptaujāto, pēc sociālo zinātņu doktora Freimaņa datiem un faktiem, mēneša laikā nosprieduši, ka Urbanoviča agrāk perspektīvais uzņēmums var iet bekot, un tas ir liels kritiens, apliecinājums, ka pat lielākajām Latvijas partijām veselība nav sevišķi stipra. “SC” īpašniekiem, kam taču bija tik pasakaina, monolīta un neiedragājama klientūra, tagad jāštuko, kāpēc krievvalodīgais vēlētājs, kreiso ideju un īpašā paveida sociāldemokrātijas piekritēji, tramvaja bezbiļetnieki vairs lāgā negrib uzpirkties par mazām dāvaniņām. Ko lietot? Pretgrumbu krēmu ģīmja piešpaktelēšanai? Padzerties žeņšeņa sakneņu uzlējumu, ja jau vēlētājs Fedja saviebies, itin kā “SC” “Russkaja marka” šņabja vietā būtu piedāvājis kaut ko ar zemākiem grādiem, limonādīti vai remdenu minerālūdentiņu?

Optimistiski noskaņoti vērotāji domā, ka “saskaņiešus” politiskais pendelis atmetis atpakaļ tāpēc, ka daudziem Latvijas cittautiešiem uzmetusies zosāda un acis izsprāgušas no orbītām, uzlūkojot Krievijas ofensīvo politiku Ukrainā. Viņi nemirst nost aiz vēlēšanās, lai Putins nāktu un atbrīvotu vietējos tautiešus, un reitings sašķobījies, jo “Saskaņas centrs” nav norobežojies no partnerības ar Kremļa partiju. Var gadīties, ka krievu cilvēkiem neiepatikās projektētā, bet pagaidām nenotikusī sabrāļošanās kopā ar Aināra Šlesera kārtējo rēgaino nodibinājumu ar sarak­stīto “nacionālā izlīguma” programmu uz ietinamā papīra. Būtu vēl jaukāk, ja “Saskaņas centra” atbal­stītāji domāšanā ievērojami progresējuši un uzmanās simto reizi kāpt uz grābekļa, palaižot balsis vējā partijai, ar kuru neviens negrib draudzēties, neņem valdībā, izturas kā pret katrā klasē dunkājamu nelaimes putnu puiku, kuru grūsta, vārta un bāž aiz apkakles sniegu.

Un ja nu atkritēji būtu merkantili noskaņotie latvieši, kuri domāja, ka vajag tik vienreiz ielaist “SC” valdībā un lietas nokārtosies pa pirmo zorti, bet tagad viņi ir vīlušies, jo šis politiskais spēks nav veicis politisko attārpošanas procedūru, proti, padzinis no ierindas visus kaitīgos elementus, izravējis parazitējošās nezāles, kas kaitināja ar biežu uzstāšanos pret valsti. Varbūt vēlētāji vienreiz patiešām izvēlējušies eiropeizēties, nevis uzticēties azbesta partijai, kas dzīvo prokremliskas opozīcijas migā, un daži biedri vislabprātāk būvētu kaut kādu Latvijas padomju republiku, nevis celtu normālu rietumniecisku valsti.

Urbanoviča–Ušakova komandai jānorij vēl viena rūgtā analgīna ripa. Āre, posts un nelaime, lādzīgā Sudrabas kundze parādījusi garu degunu, paziņojot, ka nekad, nekad netaisās sastrādāties ar “Saskaņas centru”. Jā, šitā ar krītu novilka apli kā pret spitālīgiem! Neteiksim, ka “Saskaņai” ar visiem beidzies mīlestības romāns un uz atkritumu konteineru šo dabas meistardarba partiju vēl nenogādāsim, bet Jānim Urbanovičam ir iegansts atsēsties un kasīt galvu – nu ir pļura gatava! Un ja nu izrādās lielākais ļaunums – tas ir, ka Ždanokas kundze ar savu pakalpojumu piedāvājumu ir nodiņģējusi “SC” vēlētāju balsis sev?

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Haralds no Sarkandaugavas Atbildēt

  Jāni Ugavič! Lai velns parauj to Ždanoku visiem tiem melni oranžajiem un izbeidz pīties Kremļa partiju. Tad ļoti iespējams, ka ar Tevi sāks nopietni runāt. Tavs tēvs jaunībā bija labs līderis un prata “bez pompa” pieņemt smagus, bet pareizus lēmumus … .

 2. … … Ukrainas situacija pieradija, ka Urbanovica un Usikova izteikumi ir bijusi KADAM NOPIETNAM PRETVALSTISKAM MERKIM …ne tikai piedodama politiska retorika: Biskekas un Jaunsibirijas draudi letiniem nebija pa jokam … bet laikam izmuldeta no varas kare aizravusies pratiem … nemti no pasa Kremla dziles pasutitiem planiem Imperijas atjaunosanai !!!

  … Liekas krievvalodigie apjegusi, kas sie SX partijas vadoni un to paligsturmani patiesi ir … !

 3. Soņa ukrainiete Atbildēt

  “SC” īpašniekiem, kam taču bija tik pasakaina, monolīta un neiedragājama klientūra, tagad jāštuko, kāpēc krievvalodīgais vēlētājs …- KRIEVVALODĪGIE jāsaprot OKU … PANTI? Tie nav krievi. Bet tie nav arī ukraiņi.

  Kas Latvijā ir krievvalodīgie – daži ži …di?

  Iztulkojiet, kas tie tādi par nezvēriem radušies?

 4. Jauna suga – krievalodīgie. Kas tie tādi – okupanti, fašisti?

  Latvijā ir krievi, čigāni, gruzīni, arī latvieši utt., bet krievi ir izgudrojuši krievus saukt citas sugas vārdā – “krievvalodīgie” (ar to domāts – mēs, okupanti vai?), krievvalodīgā prese, izdevumi. Šim vārdam ir krimināls, noziedzīgs raksturs – (1) sadalīt valsti divās nometnēs, kaut Latvijā dzīvo vairāki desmiti tautību.
  Ja avīzi izdod krievu valodā, tad tas ir “krievu” izdevums un ne vairāk. (2) Rādīt pasaulei, ka krievi apvieno vienā sugā visus cittautiešus, arī lietuviešiem piedēvējot šo tautības sugu Latvijā. Tā nav taisnība – gruzīni, ukraiņi, tatāri, čečeni un citas tautas Latvijā tiek pakļauti psiholoģiski – ideoloģiskai vardarbībai pret pašu gribu – viņi … čečeni u.c.) nekad nav paziņojuši, ka viņi ir “krievvalodīgo suga”.

  Vismaz latviešu žurnālisti un amatpersonas būtu sapratuši, ka vārds “krievvalodīgie” ir smirdīgs, naidīgas politikai izvirzīts kā ierocis pret Latviju un daudzām citā tautām bijušājā un esošajā Krievijas impērijā, šķeltniecisks un nekad to nelietotu, nepakļautos, jo krievu valoda tiek izmantota kā tautu pakļaušanas ideoloģiskais ierocis.
  Krievvalodīgie – čekistu izgudrojums, lai mīkstinātu krievu tautības vārdu, ka krievi nav vienīgie nelaimīgie un pazemotie pasaulē, bet daudzas tautas, kuras pārkrievotas, tas ir, klāt piejaucot kuplāku skaitu, it kā pasaulē būtu divas sugas – krievu krievvalodīgie un visi citi – fašisti, bandīti.

  Teikt – krievi, tā kā kauns pašiem par sevi, bet krievvalodīgie – visu tautību komunisti, sovjetiki, daudzas tautas kopā ar krieviem. Ar šo žargonu čekists Putins un viņa ekstrēmisti cenšas maldināt naivo pasauli, lai tā noticētu, ka kopā pret pasaules tautām ir visi, kuri pārkrievoti.

  Nesen Latvijas radio izgudroja vēl vienu tautību SUGU – „mazākumtautību valodas” bērnudārzi, skolas.

 5. Vai nu m’es ,tikai -ne vini.Latvie’su partij’am j’avienojas par “”kop’igu politisko platformu.””

 6. Vai kāds sociālantropologs vai politiķis man nevarētu atbildēt, kāpēc visās runās un rakstos latviešus sauc par latviešiem, bet krievus tikai un vienīgi par krievu cilvēkiem?

  • Latvieti,ja uz ioelas pret’i n’ak civ’eks ar koku vai bru’ga akmeni rok’a,tad zini ,ka Tevi n’ak atbr’ivot no”‘sevis pa’sa””!

 7. Saprotams, ka krievi Atbildēt

  varētu balsot vēl aiz inerces, tomēr patiesība ir rūgta – SPĒLĪTE PASPĒLĒTA! Referendums par krievu valodu, sadarbība ar putinu, krievu melu propagandas NENOSODĪŠANA, piektu rīkošana un atbalstīšana, slepenas pretvalstiskas organizācijas, kas spriež “aiz slēgtām durvīm”, kā to redzējām Nekā personīga, jaunas progresīvas krievu biedrības, kas pret putinu, dibināšana u.t.t. Tās IR SC BEIGAS ! Patiešām brīnišķīgi jaunumi!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+