×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Vasaras repertuārs

Tā kā pēdējās nedēļās jaunu filmu skaits galīgi sarucis, kinoteātros “K Suns” un “Splendid Palace” iespējams noskatīties to, kas, iespējams, pasprucis garām pagājušā gada piedāvājumā.

 

Trīs grandu – Vūdija Allena, Džona Medena un Pedro Almodovara – veidotās filmas skatāmas “K Sunī”. Ironiskā komēdija “Tu satiksi slaidu, nepazīstamu tumšmati” uzņemta 2010. gadā, un galvenās lomas tajā atveido Antonio Banderass, Naomi Vatsa, Entonijs Hopkinss, Frīda Pinto un Džošs Brolins, izspēlējot attiecību nogurdinātus, pēc pārmaiņām alkstošus varoņus. Pārmaiņas skar arī lieliskās britu komēdijas “Labākā eksotiskā viesnīca “Kliņģerīte”” varoņus, jo bariņš britu pensionāru (Megija Smita, Džūdija Denča, Bils Naijs, Toms Vilkinsons) no Lielbritānijas dodas uz Indiju, kur, kā sola reklāma, atrodas pati labākā vieta, lai pavadītu mūža nogali. Realitāte virtuālajā vidē un patiesībā ir divas dažādas lietas, taču tas netraucē varoņiem sadziedēt pagātnes rētas, mesties jaunos piedzīvojumos un pat ļauties mīlestībai. Savukārt spāņa Almodovara pagaidām pēdējais kinodarbs ir gan smalka atsauce uz Antonio Banderasa karjeras sākumu, gan arī filma no Kannu kinofestivāla programmas, kuras centrā ir plastikas ķir-urgs, kurš ir apsēsts ar jaunas ādas radīšanu, kas palīdzētu glābt viņa sievu.

Kinoteātrī “Splendid Palace” arī demonstrē jau izrādītas filmas: Madonnas versiju par Lielbritānijas karaļa Eduarda VIII un amerikāņu šķirtenes Volisas Simpsones attiecībām romantiskā drāmā “Mēs ticam mīlestībai”, franču negantnieka Fransuā Ozona veltījumu 70. gadu mazpilsētas peripetijām komēdijā “Sieva uz pilnu slodzi”, kas ir arī režisora veltījums nenovecojošajai Katrīnai Denēvai, kuras varone nokļuvusi neapskaužamā situācijā, taču, notikumiem attīstoties, no rātnas mājas peles vairs nav ne vēsts – viņas Sūzana ir pārvērtusies par īstenu biznesa lēdiju. Divās filmās – “7 dienas un naktis ar Merilinu Monro” un “Blue Valentine” – Oskaram nominētas lomas izspēlē amerikāniete Mišela Viljamsa, un viņas partneri – Kenets Brana, Edijs Redmeins, kā arī Raiens Goslins – neļaujas palikt ēnā. Un, protams, vasaras repertuārā iekļauta arī šogad piecus “Oskarus” saņēmusī melnbaltā filma “Mākslinieks”, kas atgriežas laikā, kad Holivudas filmas bija bez skaņas un kad aktieri bija skatītāju pielūgti dievi, kā arī britu biogrāfiskā drāma “Dzelzs lēdija”, kas Merilai Strīpai sagādāja jau trešo “Oskaru”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+