×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Vecā spoguļa baisais noslēpums

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Inguna Dimante

Pirms gada izdevniecība “Lauku Avīze” laida klajā Ingunas Dimantes debijas romānu “Pilnmēness nakts zieds”, kurš valdzināja lasītājus kā ar viegli mistisko sižeta ievirzi, tā neslēpto erotiku. Jaunam gadam sākoties, piedāvājam otro autores romānu “Cita meitene jeb Senā kāzu nakts”, kurā būs iespēja atkal sastapt jau pazīstamus tēlus – Grāfu ģimeni un mācītāju Aldoni –, kā arī iepazīt jaunus.

Par pirmo romānu Inguna Dimante stāstīja, ka tas radies lielā mērā kā nejaušība un joks, kā turpinājums dzimtas tradīcijai veļu naktī stāstīt spoku stāstus. Otrais romāns ir veltījums autores meitai – pēc viņas lūguma rakstīts un pēc viņas lūguma sižeta pamatā ir mīlestība, kas gan cits. Turklāt – divos dažādos laikmetos vienlaikus.

Skrienot rīta krosiņu, Gusts pamana neparastu jaunu sievieti, kura savaldzina puiša iztēli, kaut gan viņam jau ir mīļotā. Tomēr jūras krastā sastaptā Agate ar Baltijas jūras pelēkzilajām acīm nav izmetama no prāta, jo burtiski izstaro noslēpumu – ar kaimiņiem nesatiekas, ciemos pie viņas brauc tikai noslēpumains pusmūža vīrietis – it kā krusttēvs, turklāt Agate vienmēr slēpjas ķermeni nosedzošā apģērbā.

Agate tā iekarsējusi Gusta iztēli, ka viņš nespēj atstāt noslēpumus neatminētus, pat riskējot izjaukt jau norunātas kāzas. Tomēr vīrietis izrādās iejaukts neparastā un diezgan bīstamā piedzīvojumā: noslēpumainā kārtā Agate izrādās cauri laikam saistīta ar kādu vietējā muižā notikušu noziegumu – barona, viņa meitas un kalponītes Līnas slepkavību. Kādā veidā Agate cauri gadsimtiem spējusi ieraudzīt tās melnās nakts notikumus, kādēļ tie parādījušies tieši viņai, un kā panākt, lai pagātne beidz vajāt jauno sievieti? Uz šiem jautājumiem Gustam nāksies atrast atbildes, lai saprastu, vai abu attiecībām ir nākotne.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+