Latvijā
Rīga

Vecrīgā būs mazāk āra kafejnīcu5

Foto – LETA

Latvijas Restorānu biedrība (LRB) aicina veikt grozījumus Ugunsdrošības noteikumos. Restorānu īpašnieki vēlas, lai tiek noteikts pārejas laiks, kurā uzņēmēji var pielāgoties un viņiem netiktu liegta ielu tirdzniecība un vasaras terašu ierīkošana, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Vasara restorānu īpašniekiem ir pļaujas laiks, kad klienti bieži vien izvēlas vietas ar terasēm, lai atspirdzinātos svaigā gaisā. Saskaņā ar LRB aplēsēm, ja restorānam tiek liegta iespēja atvērt terasi, tad tipisks Rīgas restorāna zaudējumi palielinās par 145 000 eiro gadā.

LRB nosūtījusi atklāto vēstuli ekonomikas, finanšu un iekšlietu ministriem, kā arī Rīgas domes priekšsēdētājam, kurā aicina nekavējoties novērst izveidojušos situāciju, lai nenodarītu vēl lielāku kaitējumu Latvijas restorānu biznesam.

Restorānu īpašnieki akcentē, ka vasara restorāniem ir labākā sezona, jo šajā laikā tipisks Rīgas restorāns spēj nosegt ziemas mēnešos uzkrātos zaudējumus un nomaksāt uzkrātos nodokļu parādus, bet tikai restorāni, kuriem ir āra terase, kas nodrošinot pašmāju apmeklētāju, bet, jo īpaši tūristu, pieplūdumu. Ja neatļauj atvērt terasi, tad tas nozīmējot šā restorāna bankrotu.

Biedrība norāda, ka šāda situācija ir izveidojusies, jo Rīgas pilsētas pašvaldība, Rīgas pilsētas būvvalde un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nolēmuši pēkšņi un bez pārejas perioda, pāris mēnešus pirms vasaras sezonas sākšanās, piemērot jau 2016. gada 1. septembrī pieņemtos Ministru kabineta noteikumus “Ugunsdrošības noteikumi”.

LRB ieskatā tādā veidā ir rupji pārkāpts gan labas pārvaldības, gan likumības princips valsts pārvaldes iestādēs, tādējādi uzņēmējiem radot nopietnus zaudējumus.

“Bet, ja tomēr normatīvais regulējums šogad tiks piemērots, tad šogad un turpmāk vasaras terašu skaits būtiski samazināsies, jo uzņēmējiem vairs neizsniegs atļaujas ielu tirdzniecības (vasaras terases) ierīkošanai, it īpaši Vecrīgas teritorijā,” uzsvērts vēstulē.

LRB vērš arī uzmanību, ka Rīgas pilsētas būvvaldes darbā tiek vāji ievērots “konsultē pirms sodi” princips. Piemēram, LRB biedru vidū ir precedenti, kad uzņēmēji tika sodīti ar naudas sodu pēc tam, kad noteiktā termiņā (divas dienas vēlāk) nav nojaukta vasaras terase.

LA.lv