Latvijā
Kriminālziņas

Vecrīgas bārā Lielbritānijas karavīram iepūš acīs piparu gāzi10


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Rīgā, Vecrīgā, šonedēļ incidentā bijuši iesaistīti divi Lielbritānijas karavīri, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) preses pārstāvis Toms Sadovskis.

25.aprīļa naktī RPP Videonovērošanas centra darbinieki pie kāda Vecrīgas bāra pamanīja konfliktu un uz notikuma vietu izbrauca tuvākā policijas ekipāža.

Notikuma vietā noskaidrots, ka konflikts norisinājies starp bāra apsargu un diviem Lielbritānijas pilsoņiem. Pret vienu no viņiem apsargs bija pielietojis piparu gāzes baloniņu.

To, pret kuru pielietots gāzes baloniņš, mediķi hospitalizēja, savukārt otru policija aizturēja.

Ņemot vērā, ka abi Lielbritānijas pilsoņi bija karavīri, uz notikuma vietu izsaukti Militārās policijas darbinieki, kuriem nodoti visi lietas materiāli izvērtēšanai.

Aizsardzības ministrijas preses pārstāve Anete Gnēze aģentūrai LETA apstiprināja, ka Militārā policija bija izsaukta, taču viņa sīkāku informāciju nesniedza un ieteica vērsties Lielbritānijas vēstniecības Latvijā.

Vēstniecības pārstāve Andra Jakovica aģentūrai LETA apstiprināja, ka vēstniecība ir informēta par šādu incidentu, taču izmeklēšanas interesēs nesniegšot plašāku informāciju, līdz ar to nav zināms, vai briti dienējuši Latvijā un kuras valsts institūcija veic izmeklēšanu.

Saistītie raksti

Arī pērnā gada vasarā Valsts policija sāka kriminālprocesu par Lielbritānijas karavīra uzbrukumu kādas ēstuves klientam Rīgas centrā 2016.gada novembrī. Sākotnēji policija par incidentu sāka administratīvo lietu, taču, izvērtējot notikušā apstākļus, tika nolemts sākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par tīšu vieglu miesas bojājumu. Šo gadījumu sākotnēji vispār tika mēģināts pasniegt kā pret britu karavīru vērstu provokāciju.

Latvijas Aizsardzības ministrija pēc tam paziņoja, ka tā Lielbritānijas vietā atvainojas vīrietim, kurš novembra sākumā cieta britu karavīra uzbrukumā.

LA.lv