×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. augusts, 2013
Drukāt

Veidos digitālo Baltijas ceļa karti (VIDEO)

LETALETA

Baltijas ceļa atceres dienās, kas norisināsies “Rīga 2014” atklātajā telpā Esplanādē 23. un 24. augustā, ikvienam būs iespēja iemūžināt savu līdzpaņemto piemiņas lietu digitālajā arhīvā Europeana 1989, kurā apkopoti materiāli par Dzelzs priekškara krišanu, “LA.lv” pastāstīja pasākuma rīkotāji.

Eiropas digitālais arhīvs, bibliotēka un muzejs “Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, atzīmējot vēsturiskā notikuma Baltijas ceļš gadadienu, aicina Latvijas iedzīvotājus, dalīties ar atmiņām, fotogrāfijām un citām liecībām, atzīmējot sevi interneta kartē, vietā, kurā stāvējuši Baltijas ceļa laikā 1989.gadā.

Digitālajā arhīvā būs iespējams iekļaut, piemēram, mugursomu, avīzes izgriezumu, pārnēsājamo radio vai citas lietas, kas bijušas līdzi, piedaloties Baltijas ceļa akcijā 1989. gadā.

Cilvēkiem, kuri nevarēs ierasties uz atceres dienām Rīgā, ir iespēja pašiem savas liecības ievietot vietnē www.europeana1989.eu/lv

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Speciālo krājumu departamenta vadītāja Ineta Kivle atzīst: “Baltijas ceļš ir unikāls apliecinājums Trešās atmodas ideāliem – valdīja sajūta, ka  tautas kopība  ir neaizstājams spēks Baltijas valstu neatkarībai un pašpietiekamībai. Pacilātība, tautas vienotība un ticība nākotnei raksturo Atmodas laiku kopumā. Cilvēki jutās līdzdalīgi vēstures veidošanā, šo vienreizējo tautas spēka simbolu – Baltijas ceļu – 2009. gadā UNESCO iekļāva “Pasaules atmiņas” mantojuma sarakstā. Ikviena atmiņā glabāta liecība reizē ir arī laikmeta un valsts vēsture, un projekts “Europeana 1989″ dod iespēju personisko pārdzīvojumu ierakstīt kopīgajā cilvēces vēsturē.”

Plašāka informācija par projektu ir pieejama tīmekļa vietnē: www.europeana.eu vai www.europeana1989.eu

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/1dlEdm0yMS8″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+