×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Vējonis aicina NATO un ASV palielināt militāro klātbūtni Baltijas reģionā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

ASV senators Džons Makeins (no labās) un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis Ādažu poligonā iepazīstas ar Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju attīstību.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) izteicis aicinājumu NATO un ASV palielināt militāro klātbūtni Baltijas reģionā, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

“Krievijas rīcība Ukrainā, pārkāpjot tās suverenitāti, anektējot Krimu, ir kardināli mainījusi drošības situāciju Eiropā un pasaulē. Latvijā un Baltijas reģionā būtiski palielinājušies Krievijas kā potenciāla agresora apdraudējuma riski, tādēļ šajos apstākļos Latvijai ir īpaši svarīgi uzturēt ciešāku sadarbību ar NATO un ASV, lai stiprinātu valsts kopējo drošību un aizsardzību,” to, tiekoties ar ASV Republikāņu partijas senatoriem Džonu Makeinu, Džonu Barrasso un Džonu Hovenu, uzsvēris Vējonis.

Ministrs atzinīgi novērtējis ASV līdzšinējo ieguldījumu Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā, nodrošinot papildus iznīcinātājus, kā arī Latvijas un ASV sadarbību militāro mācību īstenošanā Latvijā un Baltijas reģionā.

“Pēc Gruzijas krīzes 2008.gadā un Krievijas militārajām mācībām “Zapad 2013″ Ukrainas notikumi NATO valstīm ir kā modinātājzvans, signalizējot par nepieciešamību palielināt alianses militāro klātbūtni Baltijas reģionā,” norādījis Vējonis.

Aizsardzības ministrs tikšanās laikā ar ASV senatoriem informēja, ka Latvija, tāpat kā citas NATO valstis, pašlaik veic valsts militāro draudu analīzi. Latvijas valdība nepieciešamības gadījumā lems par tālākiem soļiem valsts aizsardzības un drošības stiprināšanā, ieskaitot aizsardzības un citu operatīvo plānu pārskatīšanu.

Amatpersonas pārrunāja Latvijas un ASV divpusējo sadarbību. Vējonis apliecinājis Latvijas bruņoto spēku ieinteresētību turpināt ilgstošo profesionālo sadarbību ar ASV Mičiganas nacionālo gvardi, kuras komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais vizītē apmeklēja Latviju šī gada martā.

Runājot par valsts aizsardzības budžetu, Vējonis apliecinājis Latvijas apņemšanos pildīt saistības, ko tā uzņēmās, iestājoties NATO. Ministrs norādījis, ka AM ir izstrādājusi un atbildīgajās parlamenta komisijās iesniegusi īpašu “Valsts aizsardzības finansēšanas likumu”, kas paredz pakāpenisku ikgadēju aizsardzības budžeta palielināšanu, lai 2020.gadā tas sasniegtu 2% no Latvijas iekšzemes kopprodukta, kas nepieciešams gan Valsts aizsardzības koncepcijas, gan Latvijas saistību NATO izpildei.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vispirms ar tādu aicinājumu jāgriežas pie Latvijas valdības – palielinat militāro klātbūtni savā valstī, tad nebūs kā pie baznīcas ar izstieptu roku lūdzot jāstāv.

  2. Nevar taču cilvēku ar aprobežotu saprašanu valsts drošībā, likt par aizsardzības ministru.Viņam der govis ganīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+