×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. augusts, 2016
Drukāt

Vējonis: Mums jādara viss nepieciešamais, lai aizsargātu savu valsti un tautu (8)

Foto Valsts prezidenta kancelejaFoto Valsts prezidenta kanceleja

Mums jādara viss nepieciešamais, lai aizsargātu savu valsti un tautu, šodien savā uzrunā politiski represēto personu 18.salidojumā pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis sacīja, ka padomju okupācija ir cirtusi sāpīgas rētas Latvijas liktenī. “Svešās varas organizētās represijas sagrāva teju visu, ko Latvija un tās iedzīvotāji bija sasnieguši pirmajos 20 neatkarības gados. Mūsu tautsaimniecība tika iznīcināta, bet cilvēki aizvesti tūkstošiem kilometru tālos verdzības un iznīcības ceļos,” teica Vējonis.

Prezidents uzsvēra, ka visgrūtākajos un necilvēcīgākajos apstākļos represētie spēja saglabāt sapni par brīvu Latviju, kas bija tik svarīgi, lai varētu atjaunot savas valsts neatkarību. “Atceroties pagātni, mums ir jādomā par nākotni. Jau ceturtdaļgadsimtu dzīvojam brīvā un neatkarīgā Latvijā, paši lemjam savu un savu bērnu likteni. Pagājušā gadsimta šausmas vairs nekad neatkārtosies. Mums jādara viss nepieciešamais, lai aizsargātu savu valsti un tautu,” tā savā runā uzsvēra prezidents.

Vējonis savā runā pievērsās arī aizsardzības jautājumiem, skaidrojot, ka Latvija turpina stiprināt savas aizsardzības spējas. “Mēs nostiprinām savas valsts robežu un paaugstinām militāro gatavību. Mums ir spēcīgi partneri un uzticami draugi pasaules spēcīgākajā militārajā aliansē NATO. ASV viceprezidenta Džo Baidena, Igaunijas un Lietuvas prezidentu viesošanās Latvijā šajā nedēļā to vēlreiz mums atgādināja,” skaidroja Valsts prezidents.

Tāpat Vējonis uzsvēra, ka 25 atjaunotās Latvijas gados ir paveikts daudz, taču “ne mirkli nedrīkst apstāties pie sasniegtā” – ir jāsekmē ekonomiskā attīstība un jāpieliek visas pūles, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs justos drošs par savu nākotni valstī.

“Vēstures notikumiem attālinoties arvien dziļākā pagātnē, mūsdienās arvien vilinošāki kļūst dažādu populistu solījumi ātri un vienkārši atrisināt sarežģītas problēmas. Tomēr jūsu piedzīvotais atgādina, ka ātri visbiežāk var tikai kaut ko sagraut vai iznīcināt, kamēr radīšana un attīstība prasa daudz vairāk smaga darba un pacietības,” klātesošajiem sacīja Vējonis, piebilstot, ka ir svarīgi, lai politiski represēto pieredzes stāsti tiktu nodoti arvien tālāk.

Kā ziņots, šodien Ikšķilē notiek politiski represēto personu 18.salidojums, aģentūru LETA informēja Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) priekšsēdētāja vietniece Dagnija Liepiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Varbūt Prezidents varētu pateikt,kas ir šis “VISS NEPIECIEŠAMAIS” ?

  2. Latviju tagad vajag aizsargāt no nelegāliem imigrantiem.

  3. Kas ir lielākie draudi Latvijas valsts un tautas pastāvēšanai? Iegaumēsim velreiz – Krievija, Saskaņas partija, sabiedrības elite kas veicina likumu nevienlīdzību, sabiedrības pasivitāte, un valsts vara kas simpatizē iepriekš četriem minētiem draudiem.

  4. Jadoma par tautu vairak nevis par aizsardzibu. Priekskam 500 mln teret kaut kados sudos tehnikas, ja 2/3 valsts iedzivotaju dzivo no algas lidz algai, vai nu muc prom no valsts. “Ka cilveks var aizsargaties, ja vins grib est?”

  5. vējonis: ,,KNAB notiekošais nav manā kompetencē,,.ASV viceprezidents Džo Baidens dod padomu uzvarēt korupciju Latvijā,jo tā grauj tautas patriotismu arī te komentārs no vējiņa nav sadzirdēs.
    Latvijā ar katru gadu 20000 cilvēku pamet valsti,36000 jaunieši ne strādā ne mācās,graujoša statistika!

  6. Kad atdosi šautenes zemessargiem? Ko, pašam bail, vai hūtei? Ka nesacaurumo kādu ”atbrīvotāju” ? Ko tad hūte teiks? Nu nebūsi vairs tad pilī…

  7. KO paveicāt, kad bijāt Aizsardzības ministrs, 9., 10., 11.saeimasa deputāts un pat Ārlietu un aizsardzības komisijas vadītājs? Tie ir vismaz 15 gadi!

  8. Prezidenta kungs, Latviju vispirms vajag aizstāvēt no pārkrievošanas, jo krievi nemācās valsts valodu un, ja arī ir iemācījušies, to nelieto, mūsu valdītājiem rūp lai krievu dārziņi un skolas saglabātos mūžīgi. Nevienā ES valstī tā nav un ASV arī nav, kāpēc Latvijai kā ES dalībniecei tas jādara???

Draugiem Facebook Twitter Google+