×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Vējonis neatbalsta valsts svētkos rīkot protesta akciju pret imigrantu kvotām (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents neatbalsta partijas Nacionālā savienība “Taisnīgums” un biedrības “Tēvijas Sargi” aicinājumu Nacionālajai apvienībai (NA), kura rīko 18.novembra lāpu gājienu, šo pasākumu pasludināt par tautas gribas manifestāciju, kurā kā galvenā prasība izvirzīta atteikšanās no imigrantu kvotām un robežkontroles atjaunošana.

Vējonis intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” aicināja nepārvērst valsts svētkus protesta akcijā.

“Nepārvērtīsim svētkus par provokāciju,” pauda prezidents un akcentēja, ka Latvijai pašlaik ir jāturpina darbs, lai uzņemtu bēgļus, par kuriem iepriekš tika panākta vienošanās.

Organizāciju izsūtītajā aicinājumā vēstīts, ka 18.novembri atzīmējam tādēļ, ka tas simbolizē noteiktas vērtības, to īstenošanos dzīvē. “Pati galvenā – tautas tiesības lemt savu likteni un netraucēti dzīvot sava zemē. Līdz ar to pasākuma piesaiste šodienas izaicinājumiem tieši minētajām vērtībām, nekādā veidā nerunā pretī 18.novembra simboliskajai būtībai,” norāda organizācijas.

Tā kā uz plānoto pasākumu pulcēsies tie, “kam nacionālās intereses nav tukša skaņa, kam uzspiestā imigrācija nav pieņemama, būtu lietderīgi izmantot jau izsludināto tautas pulcēšanos, lai demonstrētu mūsu gatavību par savas tautas un valsts pastāvēšanu iestāties arī šodien”.

Tāpat Nacionālā savienība “Taisnīgums” un biedrība “Tēvijas Sargi” norāda, ka NA šī ir “lieliska iespēja skaidri un spēcīgi paust savu un tautas vairākuma nostāju imigrācijas jautājumā”.

Vēstīts, ka 18.novembra vakarā Rīgā tiks rīkots lāpu gājiens, kas sāksies plkst.18.00 no Kārļa Ulmaņa pieminekļa un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa. Gājienu rīko NA un tas tradicionāli aizsāksies ar sadziedāšanās koncertu.

Pasākuma dalībniekiem plānots izsniegt aptuveni septiņus tūkstošus lāpu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Runa ir par savas tautas un valsts pastāvēšanu,kas šodien ir apdraudētāka vairāk kā jebkad!

 2. Tautas vairākums ir pret bēgļiem,imigrantiem,bet vara augšā to izliekas nedzirdam,beidziet izdabāt ES… Savas galvas nav uz pleciem saeimai,tautas viedoklis tos neinteresē……..

 3. vai tad prezidents raustama lelle padodas visiem ,neiecietigs pats pret savu tautu.

 4. Būtu jau nu labāk izmantojis iespēju paklusēt. Cilvēku sašutums un pat bailes ir pilnīgi saprotami. Un pie mums taču ir demokrātija- drīkstam izteikt savu viedokli!

 5. Ar Prezidentu mums kartejo reizi nav veicies. Nabaga Latvija.

 6. pagaidām ar prezidentiem mums nav veicies-tādi kā tumsas kalpi… .

 7. tas ir valsts prezidents? Atbildēt

  kuru interesē tas, ko saka raustāma lelle?

 8. Nu, bet protams, tas jau bija sagaidāms. Ne jau tādēļ Vējonis tika ielikts par prezidentu, lai aizstāvētu Latvijas pilsoņu intereses. Tādus, kas aizstāv un pārstāv tautu, šeit valdošais, pārkrāsotais padomju režīms pat Saeimai tuvumā nepielaiž, kur nu vēl prezidenta amatam. Padomju varai kapitālisma apstākļos valsts priekšgalā ir vajadzīgi paklausīgi “derīgie idioti” ar lunkanām mēlēm un vēlams glīti no ģīmja ( kā savulaik kompartijas sekretārs Gorbunovs)

 9. Ak tad cīņa par tautas un valsts saglabāšanu prezidentam ir “provokācija”. Prezidents kārtējo reizi iestājas par valsts un tautas iznīcināšanu ilgtermiņā – par nelegālo migrantu uzņemšanu. Nu ko, viņa kangariskā āža kāja nav parādījusies pirmo reizi, tā laiku pa laikam jau iepriekš bija līdusi ārā no biksēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+