Mobilā versija
+3.3°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
16. septembris, 2015
Drukāt

Andris Lukstiņš: Velobraucējiem pirmkārt – drošība

Foto - Laura EglīteFoto - Laura Eglīte

Andris Lukstiņš Vienības brauciena trasē. Finišā viņa ieņemtā 943. vieta tikai šķiet necila. Dalībnieku bija gandrīz pieci tūkstoši. Un viņa vecuma grupā Andra rezultāts ir starp 50 labākajiem.

Velosipēdisti ir ļoti dažādi. Un tā neapšaubāmi bija pati galvenā problēma, cenšoties sakārtot satiksmes noteikumus tā, lai visi justos un būtu drošībā.

Atšķirībā no autovadītājiem, kuri savā sagatavotības līmenī ir daudz līdzīgāki, šeit bija jādomā par vismaz piecām dažādām riteņbraucēju grupām, kurām ideālā variantā vajadzētu katrai savus noteikumus. Bet to izdarīt nav iespējams. Tāpat kā nav iespējams radīt atšķirīgus noteikumus Rīgai un pavisam citādajām mazpilsētām. Tāpēc jaunās noteikumu redakcijas velo iedaļa uzskatāma par konspektīvu galveno principu izklāstiņu. Nevis par gatavu, konkrētu recepti rīcībai katrā no simtiem apstākļu, situācijas, katra braucēja sagatavotības kombinācijām, ar kurām ikdienā sastopamies.

Labam riteņbraucējam, protams, pēc iespējas daudz vajadzētu izmantot brauktuvi, atrasties līdzās automobilistiem, kas tomēr ir satiksmes disciplinētākā un prognozējamākā daļa. Arī ātruma atšķirības (50 motorizētajiem, 20 – 40 km/h velosipēdiem) mazākas, nekā tās ir uz ietves (tie paši 20 – 40 un kājāmgājēja 5 km/h). Tomēr – brauktuves Latvijā mēdz būt šauras, to malas nelīdzenas un peļķēm klātas, auto plūsma kravenieku (kuri slikti pārskata savu labo pusi) pieblīvēta. Un tādā bīstamā burzmā ar varu dzīt visus, arī pusaudžus, arī dāmas, arī sirmgalvjus, nebūtu prāta darbs. Tādēļ mūsu noteikumi (līdz pat velo infrastruktūras īstai pilnveidošanai, kas būs ilgstošs process) diemžēl pieļaus riteņbraucēja atrašanos uz ietves.

Liels darbs šogad ir veikts infrastruktūras veidošanas sakārtošanā. Līdz šim valsts standarta velobūvēm pilsētās nebija. Tagad tāds ir izstrādāts un drīz stāsies spēkā, tā rekomendējot pašvaldību turpmākajiem projektiem mūsdienīgus un principiāli visur vienotus risinājumus. Par pašiem riteņbraucējiem un gājējiem – CSDD noteikti turpinās viņu izglītošanu un audzināšanu, īpaši akcentējot darbu ar jauniešiem, jo tieši viņi ir paaugstināta riska grupa, viņi ir tie, kuri veidos tālākas nākotnes pilsētas satiksmes atmosfēru. Nākotnes, kurā riteņbraucēju būs vairāk un automobiļiem pilsētu centros – ļoti iespējams un daudzviet Eiropā jau noteikts ar likumu – nāksies braukt lēnāk.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+