×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Velosipēdists, zaudējis kāju zem trolejbusa, blogā lūdz palīdzību protēzes iegādei (1)

Ekrānšāviņš no blogaEkrānšāviņš no bloga

Velosipēdists, kurš 22.jūlijā sadursmē ar trolejbusu zaudēja kāju, raksta blogu un līdzcilvēkus aicina palīdzēt, ziedojot līdzekļus protēzes iegādei, novēroja aģentūra LETA.

Interneta vietnē “extreme.lv” cietušais Aleksandrs Kaļičava pēc smagās avārijas raksta dienasgrāmatu par ikdienas gaitām un atveseļošanās procesu. Kā viņš ir aprakstījis, šis projekts kalpo kā palīgs un motivators viņam pašam un arī līdzcilvēkiem, kuri saskārušies ar līdzīgu dzīves situāciju.

Kaļičava blogā norāda, ka nekad iepriekš nav rakstījis dienasgrāmatu, kā arī nekad nav tiecies pēc publicitātes, taču nesenā avārija rosinājusi dalīties ar piedzīvoto. Vīrietis ir 34 gadus vecs dizainers un programmētājs, kā arī sportists – paraplānists, kurš savulaik lidojis pat virs Alpiem un Himalajiem. Viņam ir sieva un divas mazas meitiņas.

Blogā viņš pauž apziņu, ka pēc avārijas dzīve nekad nebūs tāda kā iepriekš, taču tikai viņš pats esot atbildīgs par to, kāda tā būs. Vīrietis skaidro, ka kvalitatīvas kājas protēzes izmaksas ir lielas – 46 000 eiro, un viņa paša spēkos šādu summu atvēlēt nav iespējams. Tādēļ līdzcilvēki aicināti ziedot, lai uzdāvinātu “jaunu kāju”. Kā liecina Kaļičavas blogā esošā informācija, pašlaik saziedoti jau vairāk nekā 15 600 eiro jeb teju 35% no nepieciešamās summas.

Komentējot izmeklēšanu un dienesta pārbaudi uzņēmumā “Rīgas satiksme” (RS), kas sākta pēc avārijas, RS pārstāvis Viktors Zaķis norāda, ka uzņēmums balstīsies uz Valsts policijas lēmumu par minēto negadījumu, kurš vēl nav saņemts. Zaķis norāda, ka RS izvērtē visus negadījumus, kas saistīti ar sabiedrisko transportu, un šis nav izņēmums. Uz katru negadījumu tiek nosūtīts RS avāriju izmeklēšanas inspektors, kas fiksē transportlīdzekļu atrašanos uz ceļa, veic foto fiksāciju, saņem paskaidrojumu no vadītāja, aptaujā un pieraksta negadījuma aculieciniekus un sastāda par katru negadījumu ceļa notikuma protokolu.

Pēc Zaķa vārdiem, avārijā iesaistītā trolejbusa vadītājs savos paskaidrojumos norādījis, ka no Baložu ielas nogriezās uz Kalnciema ielu, kur negaidīti no ietves, nedodot ceļu trolejbusam, izbrauca velosipēdists, kurš iebrauca trolejbusa sāna daļā. Vietā, kur velosipēdists paskrēja zem trolejbusa, nav bijusi ne gājēju pāreja, ne arī kāda cita ceļa zīme, kas būtu jāievēro pa Baložu ielu braucošam transportam un jādod ceļš tiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kas pārvietojas pa ietvi, skaidroja Zaķis.

Komentējot situāciju, ka cietušais vāc līdzekļus protēzei, Zaķis skaidroja, ka RS kā pašvaldības uzņēmums pēc likumdošanas nav tiesīgs ne ziedot, ne sponsorēt, norādot, ka uzņēmums avārijā cietušajam velosipēdistam diemžēl palīdzēt nespēs. Zaķis skaidroja, ka cilvēciski izprot nepatīkamo situāciju un uzņēmums izsaka līdzjūtību cietušajam, taču “likums ir likums”, un šajā situācijā finansiāla palīdzība no uzņēmuma puses nav iespējama.
Kaļičavas rekvizīti ziedojumiem kājas protēzei pieejami viņa blogā – vietnē “extreme.lv”.

Kā ziņots, 22.jūlija pēcpusdienā Rīgā, Kalnciema ielā, trolejbuss notrieca riteņbraucēju, kurš ar smagām traumām tika nogādāts slimnīcā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas (VP) pārstāvis Toms Sadovskis. Policija izsaukumu uz negadījuma vietu saņēmusi plkst.17.30.

Saistībā ar negadījumu VP ir sākts kriminālprocess.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai td trolejbusi netiek pakļauti civiltiesiskajai apdrošināšanai pet trešām personām nodarītiem zaudējuiem un arī par protēzi nav jāmaksā apdrošināšanas kompānijai?

Draugiem Facebook Twitter Google+