Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Haralds, Almants
Trešdiena, 22. februāris, 2017
7. augusts, 2014
Drukāt

Vēlreiz atrod “Noasa” skeletu

Foto: Penna muzejsFoto: Penna muzejs

Penna muzeja (Filadelfijā, ASV) līdzstrādnieki burtiskā nozīmē savā skapī atraduši skeletu, raksta portāls livescience.com.

Proti, kārtojot noliktavu, no jauna atrasts muzejā 1929. gadā nonācis artefakts – aptuveni pirms 6500 gadiem dzīvojuša aptuveni 50 gadus veca vīrieša skelets. Tas ievietots kastē bez identifikācijas numuriem un kataloga kartes, taču nesenā muzeja krājuma digitalizācija ļāvusi to identificēt kā “Noasu”.

Skelets atrasts Ūrā, mūsdienu Irākā, izrakumos, kuros piedalījās Penna muzejs un Britu muzejs> Izrakumi veikti kādā plūdu radītā līdzenumā, kur 50 metrus zem zemes atrasti 48 apbedījumi, kas attiecas uz 5500 līdz 4000 gadus seno Ubaidas periodu. Daži no atrastajiem skeletiem tika sadalīti starp abiem muzejiem, pēc tam apbedījumu rūpīgi aizzīmogojot.

Penna muzejā nonāca divi skeleti, taču digitalizācijas laikā tika atrasts tikai viens. Tieši tad digitalizācijas projekta vadītājs aizdomājies, ka neidentificētais skelets varētu būt otrs Ūrā atrastais. Arheologi atrasto nodēvējuši par Noasu, jo viņš dzīvojis apvidū, kuru nepārprotami skāruši nozīmīgi plūdi.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+