Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Ventspilī atklās Aivara Vilipsōna izstādi “Diagnosis”

Foto: LETAFoto: LETA

Aivars Vilipsōns izstādes "Why ne?!" atklāšanā.

Piektdien, 3. jūnijā, plkst. 16 Ventspils Galvenajā bibliotēkā atklās grafiķa, tēlnieka, mākslinieka Aivara Vilipsōna personālizstādi “Diagnosis”, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Izstādē skatāmi Aivara Vilipsōna jaunākie darbi, kuros mākslinieks atgriezies pie savām pamatvērtībām – tēlniecības un zīmējuma.

“Tēmu ziņā izstāde ir ļoti savlaicīga. Laikā, kad sabiedrības lielākā daļa vārda tiešā nozīmē ir slima – politiski, ekonomiski, arī kultūras notikumos, veidos, vērtējumos, izpaudumos – nozīmīgi, ka mākslinieks uzrāda kaites cēloņus. Ja mēģinu tulkot viņa pārdomas, tad palieku pie sāpīgās atziņas, ka kāpjošā drudža līnija nolasās kā vēlme, nekautrība, atļaušanās – publiski urbināt savus degunus un bāzt pirkstus citu degunos. Varētu arī teikt – pašcieņas trūkums, individualitātes neaizsargātība, visa veida intīmo robežu neievērošana” – tā mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Mākslinieks, raksturojot izstādi, saka: “Visi jau zina, ka no Vīlipsōna var gaidīt plikas meitenītes zīmētas tušā, bet šoreiz grafikas nav tušā, bet zīmētas ar zīmuli. Neesmu skaitījis, bet kopumā man varētu būt kādas 30 izstādes, tātad – cik tad var, bet šoreiz es gribēju taisīt tā, lai man pašam ir interesanti.”

Izstādes atklāšanā piedalīsies darbu autors. Ventspils Galvenajā bibliotēkā Aivara Vilipsōna personālizstāde “Diagnosis” būs apskatāma līdz 1. jūlijam.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+