×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Ventspils maina kursu

Foto - Juris PresņikovsFoto - Juris Presņikovs

Angļu futbola speciālists Pols Ešvorts ir pateicīgs liktenim par iespēju atkal trenēt seškārtējo Latvijas čempionvienību FK “Ventspils” un ikdienā būt kopā ar ģimeni.

Īpašas atmiņas

Latvijā viņš pirmo reizi ieradās 2001. gadā, kļūstot par FK “Ventspils” galveno treneri, pēcāk vadīja FK “Rīga” un “Skonto”. Te nodibinājis ģimeni, iemācījies mūsu futbolā dominējošo krievu valodu, bet nu apņēmies iemācīties arī latviešu. Pēdējos piecus gadus Ešvorts aizvadīja Nigērijā – vadīja vietējo futbola akadēmiju un pērnziem tika paaugstināts par šīs valsts spēcīgākās līgas komandas “Sunshine Stars” galveno treneri. “Klubam radās problēmas ar naudu, pārstāja maksāt algu, tāpēc jūnijā devos prom,” skaidro Pols Ešvorts.

FK “Ventspils” spēle vasaras otrajā pusē izskatījās arvien bēdīgāk, un pēc trīs neizšķirtu un trīs zaudējumu sērijas kluba vadītāji izsniedza vilka pasi galvenajam trenerim Jurģim Pučinskam, atbrīvoto vietu piedāvājot Polam Ešvortam. “Zināju, ka klubam ir grūtības, vairāki zaudējumi pēc kārtas. Uzskatu, ka Pučinsks labi strādāja, taču tāda ir trenera dzīve – piecas neveiksmīgas spēles, un tu paliec bez darba. Pēc zaudējuma jelgavniekiem man piezvanīja Andrejs Butriks, tikāmies, izrunājāmies un vienojāmies par sadarbību,” stāsta anglis. Viņš uzsver, ka Ventspils ir pirmais klubs, kurā strādājis par galveno treneri, tādēļ atgriešanās ir īpašs notikums. Turklāt Pola sieva ir ventspilniece, ģimenē aug trīs bērni. “Viņi man nedevās līdzi ne uz Krieviju, ne Nigēriju. Bieži braucu ciemos uz Latviju, taču atšķirtība nebija viegla.”

Caurums biogrāfijā

Ešvorts mēģinājis uzsākt restorāna biznesu, Rīgā atverot savu ēstuvi, taču pēc pusgada to nācies slēgt. Viņa lauciņš tomēr ir futbols. Ierodoties Ventspilī, Pols uzreiz atrotīja piedurknes nopietnam darbam, ieviešot komandai divus treniņus dienā. “Mēs virslīgā esam ceturtajā vietā, tāpēc jāstrādā un jāgūst uzvaras,” teic anglis, izvairīgi atbildot uz jautājumu, kādā kondīcijā pārņēmis komandu. Viņaprāt, materiāls esot labs, un, atnākot citam trenerim, vienmēr rodas jaunas emocijas, kuras jāmēģina ievirzīt pareizajā gultnē. Šobrīd FK “Ventspils” virslīgā no līdervienības FK “Liepāja” atpaliek par desmit punktiem, ko atlikušajās piecās spēlēs sadeldēt nav reāli, taču otrā vieta ir aizsniedzamā četru punktu attālumā. Ešvorta atgriešanās spēlē ventspilnieki ar 3:0 pieveica “Metta/Latvijas Universitāte”, taču salīdzināt sevi ar tiešajiem konkurentiem varēs sezonas pēdējās trīs spēlēs oktobrī un novembrī vai pat nākamajā sezonā.

Savulaik, strādājot par FK “Ventspils” un “Skonto” galveno treneri, Ešvortam neizdevās kļūt par Latvijas čempionu, 2001. un 2002. gadā titulu no rokām izlaižot pēdējā spēlē pret Daugavpils “Dinaburg”. Gribas aizlāpīt šo caurumu biogrāfijā, viņš uzsver. Līgums ar Ventspils klubu noslēgts līdz 2017. gada sezonas beigām.

KOMENTĀRS

Andrejs Butriks, FK “Ventspils” sporta direktors: “Ešvortu izvēlējāmies vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, es viņu iepazinu kā spēlētājs. Pols mācēja atrast tādus vārdus, ka es 18 gados nebaidījos spēlēt un kļūdīties. Tas ir ļoti svarīgi. 19 gadu vecumā virslīgā guvu 14 vārtus, reizēm izpildīju 11 m sitienus. Ja jaunie futbolisti apliecina, ka grib spēlēt, tad treneris spers soli pretī. Otrkārt, viņš pārzina Latvijas futbolu, iepriekš strādājis ar sešiem pašreizējās komandas spēlētājiem. Treškārt, guvis pieredzi Krievijas premjerlīgā, pārzina akadēmiju darbu. Uzskatu, ka viņa izvēle bija loģiska. Ešvorta uzdevums būs ne tikai uzvarēt Latvijas čempionātā, bet arī pārdot spēlētājus un tādā veidā nopelnīt. Var teikt, ka mēs mainīsim kursu, jo līdz šim ar to neesam izcēlušies. Slēgsim ilgtermiņa līgumus. Pašlaik saistības ir uz vienu diviem gadiem, bet skaidrs, ka tādā veidā pārdot futbolistu nav iespējams. Polam ir kontakti, kas var noderēt. Centīsimies rast vidusceļu, jo uzdevums kļūt par čempioniem paliks nemainīgs. Šosezon to vairs neceram, tagad mērķis ir iekļūt pirmajā trijniekā, lai nodrošinātu līdzdalību Eirokausos.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+