Latvijā
Novados

Ventspils novadā pārdevējus soda par alkohola tirdzniecību nepilngadīgajiem0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Austra Helēna Žaggere

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa darbinieki apsekoja dažādas tirdzniecības vietas Ventspils novadā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām. Pārkāpumi tika konstatēti trīs tirdzniecības vietās Ventspils novadā, tā portālam “La.lv” pavēstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Par konstatētajiem pārkāpumiem trīs pārdevējām ir noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, savukārt pret trim juridiskajam personām ir uzsāktas trīs administratīvo pārkāpumu lietvedības.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro.

Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Saistītie raksti

Vēlamies arī atgādināt, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis.

VP aicina pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga. Jāatzīst, ka Kuldīgas pusē ar katru preventīvo pasākumu pārkāpumu skaits sarūk, līdz ar to vēlamies uzteikt pārdevējus par viņu godaprātu, norādīja Šeršņova.

Šādas pārbaudes tika rīkotas iepriekš un tiks rīkotas arī turpmāk.

LA.lv