Latvijā
Kriminālziņas

FOTO. Ventspils ostā metālu skapju vietā kravas auto uziet nelegālās cigaretes0

Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus Ventspils ostā un uz austrumu robežas, atklāja lielu daudzumu kontrabandas cigarešu, portālam “La.lv” pavēstīja VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Kādā kravas transportlīdzeklī deklarēto preču vietāatradās 2 100 000 gab. (105 000 paciņas jeb 10 500 bloki) cigarešu, bet divos vieglajos automobiļos izveidotās slēptuvēs – kopumā 101 640 gab. (5082 paciņas jeb 508 bloki) cigarešu.

2019.gada 7.jūnijā Ventspils ostas muitas kontroles punkta amatpersonas, veicot transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas ostas pilsētu Nīnashamnu, padziļinātai pārbaudei novirzīja kādu Lietuvā reģistrētu kravasautomobili.

Pavaddokumentos bija norādīts, ka tajā atrodas salikta krava – metāla skapji un minerālmēsli, ko bija plānots nogādāt Norvēģijā.
VID uziet nelegālās cigaretes

Transportlīdzekļa pārbaudes laikā darba suns izrādīja interesi par kravas nodalījuma priekšējo daļu. Atverot kravas telpu, muitas amatpersonas tajā konstatēja ar baltas krāsas iepakojamo materiālu aptītas kartona kastes. Attaisot vienu no kastēm, tajā tika konstatētas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Muitas kontroles rezultātā tika izņemtas 1 500 000 gab. cigaretes “Winston”ar Baltkrievijas akcīzes markām un600 000 gab. cigaretes “L&M” bez akcīzes markām.

Savukārt š.g. 6.jūnijā Terehovas muitas kontroles punkta darbinieki, veicot kāda no Krievijas iebraukuša vieglā automobiļa kontroli, atklāja kontrabandas preču slēptuvi – zem aizmugurējā sēdekļa un bagāžas nodalījumā bija izveidota dubultgrīda. Speciāli izveidotajā slēptuvē atradās kopumā 31 780 gab. cigaretes “Winston” (1589 paciņas) ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Saistītie raksti

Līdzīgu pārkāpumu Terehovas muitas kontroles punkta amatpersonas atklāja arī 5.jūnijā. Skenēšanas attēlu analīzes rezultātā muitas darbinieki atklāja, ka kāda vieglā automobiļasliekšņos, grīdā, zem bampera un rezerves riepās noslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemtas 69 860 gab. cigaretes “NZ” (3493 paciņas) ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās. Lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

LA.lv