×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. maijs, 2013
Drukāt

Vērtēs Nolana darbu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Izlīdām no grūtas situācijas, bet treneru darbu vēl vērtēsim – Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans atturīgi atbildēja uz manu jautājumu, vai Tedam Nolanam būtu jāvada valstsvienība arī nākamgad olimpiskajās spēlēs Sočos. Latvijas izlase pasaules čempionātu beidza ar zaudējumu somiem papildlaikā (2:3) un kopvērtējumā ierindojās 11. vietā.


 

Trīs ar plusu

Vārtus guva Gints Meija un Roberts Jekimovs, kuriem tie bija pirmie precīzie metieni Helsinkos. Papildlaikā mūsu hokejisti iespieda laukuma saimniekus viņu zonā un izskatījās ļoti labi, taču pretuzbrukumā Anti Filstrēms iemeta izšķirošo ripu, kas somiem garantēja pirmo vietu grupā. Kristers Gudļevskis vārtos aizvadīja kārtējo labo spēli, atvairot 26 no 29 metieniem.

Kirovs Lipmans pēc pēdējā mača paslavēja Latvijas izlasi, atzīstot, ka tā bija nokļuvusi grūtā situācijā, taču izšķirošajā mačā spēja uzvarēt frančus:

– Laikam sākumā kļūdījāmies ar vārtsargu. Nevēlos neko pārmest, tieši otrādi – Edgars Masaļskis ir patriots, gribēja spēlēt, bet ārstiem droši vien nevajadzēja ļaut viņam stāties vārtos. Pēc tādas traumas tik ātri nevar atgūt labāko formu. Gudļevskis ir negaidīts atklājums, trīs spēles pēc kārtas aizvadīja labā līmenī. Ļoti labi sevi parādīja Lauris Dārziņš. Arī pārējie centās, būtu nepareizi prasīt no spēlētāja vairāk, nekā viņš spēj dot. – Mačā pret Somijas izlasi Lipmans pārvietojās uz komandas soliņu, jo bija šokēts par tiesāšanu. Kopumā latvieši šajā mačā nopelnīja 16 soda minūtes, mājinieki – astoņas. – Spēli skatījos kopā ar inspektoru, kurš arī bija pārsteigts – kā tā var tiesāt? Esmu emocionāls, bija brīdis, kad vēlējos aizvest komandu uz ģērbtuvēm, taču saņēmos un noriju to krupi.

– Vai šiem treneriem būtu jāved komanda arī uz olimpiskajām spēlēm?

– Grūts jautājums, kuru neizlems Lipmans viens pats. Runāsim valdē. Jāizvērtē viss notikušais. Daudzus gadus stingri esam raudzījušies uz valdes izvirzīto uzdevumu. Šobrīd nevaru pateikt, ka Nolans arī turpmāk būs galvenais treneris.

– Cik tu liktu izlasei pēc piecu ballu sistēmas?

– Grūti spriest. Sākums nebija īpaši labs, pamatīgi nervozēju. Taču, kopumā ņemot, trīs ar plusu varētu būt. Vai septiņi pēc jaunās sistēmas. Nevienu reizi neiedomājos, ka Latvijā varētu rīkot pirmās divīzijas čempionātu, daudz runāju ar puišiem un treneriem, biju pārliecināts, ka varam uzvarēt Francijas izlasi. Krievi pret viņiem jau necīnījās, tāpēc arī zaudēja. Tad jau man būtu jāatkāpjas, ja Latvija izkristu no elites divīzijas.

– Kad izšķirsies tas, kurā valstī notiks 2017. gada pasaules čempionāts?

– Lidošu uz Stokholmu, kur par to lems 16. maijā. Sagatavosimies prezentācijai, ejam kopā ar Dāniju, bet Vācija – ar Franciju. Manuprāt, mūsu konkurentiem ir lielas izredzes iegūt rīkošanas tiesības 2017. gadā. Ja mēs nedabūsim, nebūs traģēdija, jo noteikti pretendēsim uz 2018. gadu. Jebkurā gadījumā mēs dabūsim čempionātu.

– Vai arī nākamgad čempionātu izspēlēs divās grupās pa astoņām komandām?

– Jā, pašlaik nav domas mainīt izspēles sistēmu.

 

Lepojas ar komandu

Par turnīra labākajiem spēlētājiem Latvijas izlasē atzīti vārtsargs Kristers Gudļevskis, aizsargs Kristaps Sotnieks un uzbrucējs Lauris Dārziņš.

“Jebkuram būs patīkami, ka pēc nesekmīgi iesākta darba tiek atrasts pareizais risinājums un līkne ir augšupejoša. Pērn bija otrādi – gāja uz leju. Sajūtu ziņā patīkamāks čempionāts. Klusībā vienmēr ceram izdarīt vairāk, tomēr uzskatu, ka puikas ir malači, un lepojos ar komandu. Prieks, ka nepiepildījās bažas par slikto komandas sastāvu un viss ir kārtībā – puiši gribēja spēlēt un sevi pierādīt,” sacīja komandas kapteinis Lauris Dārziņš. Viņš ar septiņās spēlēs iegūtiem sešiem punktiem (5+1) bija rezultatīvākais spēlētājs mūsu izlasē, čempionāta kopējā sarakstā ieņēma 12. vietu, bet starp vārtu guvējiem – ceturto. “Arī sliktajās spēlēs saglabājām ticību sev, komandā visi ir svarīgi, grūti kādu izcelt. Šodien, kad Lipmans aizsvilās, gribējām dot viņam nūju, lai spēlē mazākumā. Ķēde trūkst vājākajā posmā. Kad pienāca grūtais posms, tad visi sapurinājās un mums nebija vājo. Visi malači. Vai kapteinis arī? Viens par visiem, visi par vienu.”

Dārziņš uzskata, ka darbs ar komandu būtu jāturpina Nolanam, kurš arī to vēlētos. “Domāju, ka čempionāts bija ļoti labs. Paskatieties, cik puišu mums trūka un kas devās viņu vietā. Kristers iznāca gaismā, Lauris pirmo reizi bija kapteinis. Puiši ar katru spēli kļuva labāki, visi centās, un esmu lepns par komandu,” apmierināts bija Teds Nolans, apgalvojot, ka nemainītu nevienu lēmumu, ja varētu laiku pagriezt atpakaļ.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+