×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

Veselības inspekcija sniedz negatīvu atzinumu par Stradiņa slimnīcas jauno korpusu un iebilst pret tā nodošanu lietošanā (5)

VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunais korpuss. Foto - LETAVSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunais korpuss. Foto - LETA

Veselības inspekcija sniegusi negatīvu atzinumu par Paula Stradiņa slimnīcas jauno korpusu, tāpēc tā iebilst pret ēkas nodošanu lietošanā, šovakar vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga skaidroja, ka inspekcija konstatējusi vairākas būtiskas nepilnības, kas nozīmē, ka jaunais slimnīcas korpuss vēl nav gatavs drošai savu funkciju pildīšanai.

“Nepareizi piestiprināti radiatori, kas apgrūtina telpu dezinfekciju un apstrādi. Ķirurģisko manipulāciju un operāciju bloka atsevišķie risinājumi ir nepilnīgi – nepareiza logu konstrukcija, elektrosadales skapju novietne. Līdz ar to tas neatbilst tehniskā projekta tehnoloģijas daļas risinājumam. Nav pabeigta telpu iekšējā apdare, ir nepabeigta speciālo durvju loku montāža. Telpas nav sagatavotas atbilstoši rentgenoloģiskās iekārtas montāžai un darbības organizēšanai,” nepilnības uzskaita inspekcijas vadītāja.

Inspekcijas ieskatā nepilnību novēršana varētu prasīt vairākus mēnešus. Slēdziens nosūtīts
Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniekiem – pilnsabiedrībai SBRE.

Jau ziņots, ka SBRE, kas veic Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniecību, gaida pēdējo atzinumu no VI, lai varētu nodot slimnīcas jauno korpusu ekspluatācijā, aģentūrai LETA pastāstīja kompānijā.

Kompānijas pārstāvji norādīja, ka patlaban ir saņemti visu atbildīgo valsts un pašvaldības institūciju – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, SIA “Rīgas ūdens”, kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un citu iestāžu – atzinumi par būves gatavību ekspluatācijai, izņemot vēl tiek gaidīts atzinums no Veselības inspekcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vispār vispirms tehniskais risinājums, pēc tam arhitektūra. Mums viss otrādi. Lai arhitekti eksperimentē ar privātmājām!

  2. Vajadzēja ļaut projektēt un uzcelt Igauņiem. Viss būtu labākajā kārtībā, un lētāk varbūt.

  3. Kas atkal logus mazgas?gluzi ka Nacionala biblioteka?

  4. Kas atkal logus mazgas?gluzi ka Nacionala biblioteka?

Draugiem Facebook Twitter Google+