×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Vētra: Streikošana ir signāls politiķiem, ka daļa sabiedrības ir neapmierināta (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Streikošana ir signāls politiķiem, ka daļa valsts sabiedrības nav apmierināti ar pastāvošo kārtību, šajā gadījumā – pedagogi nav apmierināti ar saņemto atalgojumu, aģentūrai BNS sacīja Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra.

Viņš atzina, ka piektdien notiekošais pedagogu streiks “tūlītēju taustāmu labumu” nedos, tomēr politiķi attiecīgo signālu būs saņēmuši.

“Tas, ka pedagogi piedalās streikā, ir labi – tā ir viena no saziņas formām starp sabiedrību un politiķiem,” sacīja Vētra.

Streikā piedalās astoņas augstākās mācību iestādes.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka LIZDA rīkotajā streikā piektdien piedalīsies vairāk nekā 24,5 tūkstoši darbinieki no 912 iestādēm. Pašlaik LIZDA bija informācija par 18 pašvaldībām, kuras ir gatavas maksāt izglītības darbiniekiem, lai arī viņi 27. novembrī streikos.

LIZDA 27. novembrī nolēmusi rīkot brīdinājuma streiku. LIZDA kā iemeslu streikam min to, ka ar ministriju nav panāktas vienošanās vairākos jautājumos.

LIZDA brīdinājuma streika forma ir darba pārtraukšana uz vienu dienu, atrodoties savā darba vietā, taču nepildot savus tiešos darba pienākumus. Par to, kādā veidā norisināsies dienas kārtība, katrā izglītības iestādē lemj uz vietas, par to savlaicīgi informējot.

Gan izglītības, gan zinātnes nozarē strādājošie vienojušies streikā, lai paustu savu neapmierinātību pret pašreizējo situāciju nozarē, valdības vienaldzīgo un nievājošo attieksmi, nekvalitatīvi izstrādāto atalgojuma modeli, kas draud pasliktināt situāciju daudziem izglītības darbiniekiem un neveicinās kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu, kā arī, lai panāktu, ka valdība ieklausās un nekavējoties uzlabo situāciju tiem izglītībā un zinātnē strādājošajiem, kuri jau gadiem saņem neadekvāti zemu atalgojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tas, ka notiek streiks ir arī stagnāta Vētras nopelns, jo viņš jau Ķīļa laikā pretojās jebkāda veida reformām augstākajā izglītībā un zinātnē. Tagad viņš rāda ar pirkstu uz politiķiem, bet pats tēlo cietēju.

  2. Politiķi sapratīs tikai ģenerālstreiku!

  3. Viņš ir muļķis vai par tādu izliekas? Politiķi it kā nezina, ka daļa sabiedrības ir neapmierināta. Dikti labi viņi to zin, bet zina arī to, ka visi apmierināti nekad nebūs tāpēc daudz nesaspringst.

Draugiem Facebook Twitter Google+