×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. marts, 2018
Drukāt

VIDEO. Eksperts: Atkal likt auto “klamburus” būtu solis atpakaļ

Ekrānuzņēmums.Ekrānuzņēmums.

Rīgas dome iecerējusi galvaspilsētas ielās atkal atjaunot “klamburu” likšanu automašīnām, lai panāktu efektīvāku soda naudas iekasēšanu. Tiesa, šoreiz plānots to darīt tikai pēc trešā brīdinājuma, ja cilvēks būs sistemātisks nemaksātājs. Diskutējot par jauno ieceri, satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis LTV raidījumā “4.studija” norādīja, ka “tas ir tomēr solis atpakaļ”.

Irbītis uzsvēra: “Mēs atceramies, ka savulaik Rīgā bija šī sistēma, ka lika šos mehāniskos bloķētājus riteņiem, bet ir galu galā tik daudz civilizētu iespēju, kā iekasēt šos sodus vai maksu par autostāvvietu.”

Savukārt “Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane paliek pie sava: “Sarežģīti ir ar ārzemniekiem, kas atbrauc un noliek auto, saņem pēcatmaksas rēķinu un tad aizbrauc, bieži šīs te kvītis neapmaksā.”

Neesot apmaksāti vairāk nekā 200 000 pēcapmaksas paziņojumi par kopējo summu 4 000 000 eiro apmērā, ziņo raidījums. 13 tūkstoši automašīnu ir palikušas parādā par trim un vairāk stāvēšanas reizēm, no tām 3580 automašīnas ir reģistrētas ārvalstīs.

Ārvalstnieki palikuši parādā “Rīgas satiksmei” 1 800 000 eiro. “Ārzemnieku datiem mēs netiekam klāt,” pamato Bartaševiča-Feldmane. No sodītajiem ārzemniekiem pārkāpuma kvīti apmaksājot vien 6 līdz 8% sodīto ārzemnieku.

Plašāk pievienotajā video.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+