Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Iedzīvotāji arvien aktīvāk vēlās atgūt pārmaksātos nodokļus0

Foto: Fotolia

Pēdējo piecu gadu laikā divkāršojies to cilvēku skaits, kuri Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniedz gada ienākumu deklarācijas. Trīskāršojušās arī izmaksātās summas, pērn sasniedzot gandrīz 150 miljonus eiro, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Tikmēr ekonomisti uzsver, ka šīs summas šogad būtiski vairs neaugs.

LNT raidījums “900 sekundes” VID sastapa Aleksandru, kurš ar kundzi atnācis uz iesniegt čekus par medicīnas pakalpojumiem, kas saņemti 2017.gadā. Rindas nav, viņš konstatē. Arī par 2018.gadu viņš vēlēsies atgūt pārmaksātos nodokļus, taču noteikti ne martā, kad sākas deklarāciju iesniegšana, un veidojas visgarākās rindas, Rīgā sasniedzot pat 700 iedzīvotāju dienā.

Saistītie raksti

Lielākā daļa iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas iesniedz elektroniski. Pērn tā darījuši 80% iedzīvotāju. Pēdējo piecu gadu laikā gandrīz divkāršojies to cilvēku skaits, kas vēlas atgūt pārmaksātos nodokļus, pērn to skaits pieaudzis līdz 906 000. VID šo tendenci vērtē pozitīvi.

Būtiski pieaudzis ne tikai iesniedzēju skaits, bet trīs reizes palielinājušās arī atmaksātās summas, sasniedzot 147 miljonus eiro. Piemēram, pirms gada šis skaitlis bija par 30 miljoniem mazāks. Šīs summas augušas vienlaikus ar kopējiem ieņēmumiem, tā šo pieaugumu skaidro ekonomisti, taču šogad šī tendence vairs nebūs tik izteikta kā pērn.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv