Latvijā
Rīga

VIDEO: “Lifta šahtā iekrita meitene!” Bērni meklē “piedzīvojumus” pamestā ēkā0

Foto: Ekrānuzņēmums/Degpunktā

Rīgā, Vecmīlgrāvī, vietējie iedzīvotāji ceļ trauksmi par kādu pamestu ēku, kas tukša stāv jau no padomju laikiem un prasījusi ne vienu vien upuri, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Sociālajos tīklos nesen publicētais videomateriāls, kurā redzami daži pa jumtu staigājoši jaunieši, izraisījis aktīvu diskusiju vietējo iedzīvotāju vidū. Apkārtējie sūdzas, kāpēc tik bīstams grausts joprojām nav nojaukts vai nav kārtīgi nožogots. Ēkai iepretim dzīvojošie saka, ka vakaros savas drošības labad šo vietu vēlams apiet ar līkumu, jo apkaimē mēdz sirot narkomāni.

Aizliegtajā teritorijā regulāri viesojas tieši Rīgas 46. vidusskolas audzēkņi.

Izglītības iestāde atrodas dažu metru attālumā no grausta un izaicina pārgalvīgus adrenalīna meklētājus.

Un pakļaut savu dzīvību riskam gatavi ne tikai vecākās klases skolēni.

“Viņi lien pāri žogam un dedzina dīvānus, pa jumtiem staigā. Viņi caur logu tiek iekšā… Pagājušajā gadā lifta šahtā meitene iekrita,” stāsta raidījuma “Degpunktā” uzrunātās skolnieces.

Saistītie raksti

Tā kā šīs grausts kopš 2015. gada ir privatizēts un pieder juridiskajai personai SIA “VL5”, pašvaldībai esot sasietas rokas. Vēl 2016. gadā maijā Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija aicinājusi īpašnieku izdarīt visu, lai pilnībā norobežotu teritoriju, kā arī uzstādītu brīdinājuma zīmes par to, ka īpašumā ieiet ir aizliegts. Tāpat tika celts jautājums par iespēju ēku pilnība demontēt.

Pēc komisijas lūguma īpašnieks veicis nepieciešamus darbus un novērsis norādītos trūkumus. Uz kādu laiku ēkā iestājies miers. Bet problēma atkal konstatēta 2018. gadā oktobrī, kad būvju uzraudzības laikā inspektori atklājuši jaunus pārkāpumus. Ēka atkal kļuvusi pieejama nepiederošām personām.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv