Latvijā
Novados

VIDEO. Pieprasa naudu par labdarības pārtikas pakām? Kristīne sūdzas par fonda rīcību Ogres novadā4

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Ogres novada Taurupes ciemā labdarības fonds “Zied ģimene” palīdz trūkumā un grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem. Pašvaldība šim fondam pat atvēlējusi īpašas telpas ciema centrā. Sadarbojoties ar Latvijas Samariešu apvienību, fonds šeit dala arī “Paēdušai Latvijai” pārtikas pakas. Vietējā iedzīvotāja Kristīne sazinājās ar TV3 raidījumu “Bez Tabu”, lai paustu savu neizpratni par to, kādēļ fonds prasa samaksu par labdarības pārtikas pakām mazturīgajiem, kamēr, piemēram, no “Samariešu” organizācijas tās varot saņemt par baltu velti – bez samaksas, vēstīja raidījums.

“Tu samkasā vienu eiro, vari samaksāt pat uz priekšu – 5, 10 eiro vai par visu gadu. Viens mēnesis ir 1 eiro vienai personai. Piemēram, samaksā 5 eiro par pieciem mēnešiem, bet saņem “Paēdušai Latvijai” paku varbūt tikai divos mēnešos,” tā raidījumam stāsta Kristīne.

“Mums bija divas reizes gadījies tā, ka tajās “Paēdušai Latvijai” pakās bija parastās sociālās pārtikas pakas produkti caurspīdīgos maisiņos. “Paēdušai Latvijai” pakām jābūt par brīvu. Par tām nedrīkst būt samaksa,” sašutumu pauda Kristīne.

Tikmēr “Bez Tabu” devās uz labdarības fondu Ogres novadā, kur sarunā ar tā pārstāvi Sandru Stepiņu uzzināja, ka pieprasītais viens eiro nav par “Paēdušai Latvijai” pārtikas paku. “Šis eiro ir tā saucamā biedru nauda – biedrības biedru nauda,” apgalvo Stepiņa.

Plašāk skaties “Bez Tabu” video šeit:

LA.lv