Latvijā
Kriminālziņas

Vidzemnieks pastāsta shēmu, kā uz ielas uzrunāts un uz viņa vārda paņemti kredīti5

Avots: Valsts policija

Vidzemē uz kāda vīrieša vārda, viņam nezinot, noformēti vairāki kredīti aptuveni 4000 eiro apmērā, informē Valsts policija.

Situācija radusies cietušai personai uz ielas satiekot kādu vīrieti, kurš sūdzējies par savām maksājumu kontu problēmām.

Sarunas laikā tika lūgta palīdzība izveidot internetbanku, ar kuras palīdzību varētu pārskaitīt naudu no ārzemēm, kā arī tika solīta atlīdzība par tās izveidi.

Pēc sarunas vīrietis devies uz banku pieslēgt internetbankas pakalpojumu, un pēc tās izveides jaunos datus nodeva nesen iepazītajai personai.

Dienu pēc notikušā, vīrietis sācis saprast, ka iespējams nav veicis pareizu lēmumu.

Aplūkojot savu bankas kontu, secinājis, ka uz viņa vārda noformēti vairāki kredīti no dažādām kredītiestādēm, kuru kopsumma veido aptuveni 4000 eiro.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Policija aicina uzmanīties no personām, kuras cenšas apkrāpt cilvēkus, piedāvājot veikt dažādas darbības ar internetbanku starpniecību.

Iedzīvotāji ir aicināti izturēties atbildīgi pret saviem personīgajiem datiem – nedot tos svešiniekiem vai arī citām personām ne interneta vidē, ne arī dzīvē.

Vēlme palīdzēt ir augsti vērtējama, taču nepieciešams gudri izvērtēt, vai sniegtā palīdzība var nekaitēt paša labklājībai, drošībai un veselībai, brīdina policija.

LA.lv