×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Viedtālruņi populārāki par politiskajām partijām (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vēstures skolotājs Edgars Bērziņš (no labās) un direktora vietniece ārpusstundu darbā Vija Mežora sveic vienu no konkursa veiksminiekiem – 12. klases skolnieku Jāni Mežraupu.

Jau desmito gadu Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 6. līdz 12. klases skolēnus mudina sekot politiskajām un sabiedriskajām aktivitātēm Latvijā un pasaulē. Mācību gada noslēgumā labākos norišu pārzinātājus godina un apdāvina.

Stāsta skolas vēstures skolotājs Edgars Bērziņš: “Šogad iepriekšējās vēstures skolotājas iedibinātajam aktualitāšu konkursam Skrīveru vidusskolā aprit desmit gadi. Sākotnēji tajā iesaistīja tikai 12. klases skolēnus mācību priekšmeta “Politika un tiesības” ietvaros. Pirms četriem gadiem, kad sāku strādāt šajā skolā, pacēlu to jaunā līmenī. Nu konkursā piedalās visas klases, sākot no sestās.”

Katru nedēļu vēstures stundas laikā skolotājs rosina skolēnus atbildēt uz desmit aktuāliem jautājumiem vai arī uzrakstīt desmit pēdējā laika aktualitātes viņu pašu ieskatā. “Jauniešu zināšanu līmenis pa šiem gadiem ir tiešām audzis. Tāpat pieaugusi jauniešu izpratne par politiskiem jautājumiem,” vērtē E. Bērziņš. Viņš gan atzīst, ka ne visas jomas skolēnus interesē vienlīdz. Ļoti labas ir viņu zināšanas par tehniku un tehnoloģiju attīstību. Skolēni vienmēr sniegs plašas atbildes, piemēram, par jaunākajiem “Iphone” modeļiem, pārdošanas apjomiem utt. Savukārt nepietiekamas ir viņu zināšanas par politiskajām partijām. Reti kurš spēs izskaidrot, piemēram, ar ko atšķiras Zaļo un zemnieku savienība no “Saskaņas”. Daži mēģina konkursā izbraukt, demonstrējot vienpusējas zināšanas. Kāds puisis, kurš aizraujas ar zvejošanu, reizēs, kad skolēni var rakstīt par pašu izraudzītajām aktualitātēm, rak­sta tikai par šo tēmu.

Jautājumus konkursam vēstures skolotājs gatavo pats. Meklējot tēmas, lasa ziņu portālus, skatās ziņu raidījumus un mudina to darīt arī skolēnus. 11. klases skolniece Samanta Monta Galvanovska par konkursu saka: “Sākumā mums bija diezgan grūti pierast, ka katru nedēļu sagaida šis nelielais darbiņš, tādēļ izskanēja pāris nopūtu un neapmierinātības izpausmes, taču tagad jau daļa skolēnu ļoti cītīgi gatavojas konkursam, skatoties katru vakaru ziņas un lasot interneta portālus. Tomēr ir arī tādi, kas negatavojas vispār, galvenokārt laika trūkuma dēļ. Visi teic, ka ir apmierināti ar konkursu, jo tas palīdz radīt savu viedokli par notiekošo Latvijā un pasaulē.”

Uzvarētāji konkursā ir gan zinošākie skolēni, gan arī zinošākās klases. Šajā mācību gadā pamatskolas vecuma grupā uzvarēja 7. klases skolniece Patrīcija Zālīte, kura konkursā sniedza 95,5 procentus pareizu atbilžu, bet vidusskolas grupā – Lelde Kalniņa ar 96,4 procentiem pareizo atbilžu. Savukārt starp klasēm zinošākās bija 9.b un 11.a.

Pirmās vietas ieguvējas individuālā vērtējumā balvā ieguva eiroparlamentārietes Ivetas Grigules dāvātos planšetdatorus, savukārt labākās klases – saldējumu un ekskursiju uz Saeimu un Ministru kabinetu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. piemērs visām skolām, skolotājiem un skolēniem!!

Draugiem Facebook Twitter Google+