Latvijā
Politika

“Vienotība” aicina noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu0

Foto: LETA

“Vienotība” šodien valdības koalīcijas padomes sēdē aicinās atbalstīt priekšlikumu noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu, kurā godināt latviešu karavīrus, aģentūru LETA informēja “Vienotības” pārstāvji.

“Vienotības” ieskatā, Lāčplēša diena kā oficiāla brīvdiena būtu cieņpilns žests un saliedējoša iniciatīva gan Latvijas simtgadē, gan sagaidot Bermontiādes simtgadi 2019.gadā.

“2019.gadā tiks atzīmēta 100.gadadiena kopš 1919.gada 11.novembra, kad Latvijas valsts armija guva uzvaru pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb t.s. Bermonta karaspēku. Pieminot šo notikumu, 11.novembris jeb Lāčplēša diena šobrīd noteikta kā oficiāla atceres diena, lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus,” informēja partijā.

“Vienotības” Saeimas frakcija sagatavos grozījumus likumdošanā, lai noteiktu 11.novembri par oficiālu svētku dienu, kurā godināt visus latviešu karavīrus, kas ir atdevuši savas dzīvības par Latvijas valsti, un kuri šobrīd stāv Latvijas brīvības sardzē.

Jau ziņots, ka nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) rosinās grozījumus likumā, lai 16.martu noteiktu par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu, iepriekš intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja apvienības līderis, Saeimas deputāts Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK).

Savukārt koalīcijas partneri aģentūrai LETA atzina, ka tie pagaidām nesteidz paust atbalstu Nacionālās apvienības ierosinājumam.

LA.lv