×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

“Kultūrzīmju” izvēle: Vijas Vētras koncerts ar pārsteigumu

Leģendārā latviešu dejotāja Vija Vētra. Foto - Evija Trifanova/LETALeģendārā latviešu dejotāja Vija Vētra. Foto - Evija Trifanova/LETA

Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1) vēl šodien plkst. 18 notiks pasaulē slavenākās latviešu izcelsmes indiešu deju meistares, horeogrāfes, lektores un pedagoģes Vijas Vētras (attēlā) meistarklases, uz kurām aicināti visi dejas mīļotāji.

Būs iespēja apgūt tādas mums eksotiskas, bet indiešiem klasiskas dejas, kā, piemēram, “Bharata”, “Natyam”, “Kathak”, “Orisi”, “Manipuri” un “Tai Čī Gong”. Savukārt nākamajā otrdienā, 7. jūnijā, šo skaisto dejas piedzīvojumu vainagos pašas cienījamās mākslinieces oriģināldeju koncerts “Austrumi un Rietumi”, kurā tiks svinēta viņas 93. jubileja un 73 gadi uz skatuves.

“Koncerta austrumu daļā būs indiešu dejas – sākšu ar piecu elementu – zemes, ūdens, uguns, gaisa un ētera – pielūgsmi – tas ir tempļu rituāls Indijā, un sekos deja, veltīta indiešu dejas dievam Šivam,” “KZ” stāsta V. Vētra. Koncertā viņas sniegumu papildinās arī deju grupa “Rituāls”, arfiste Dagnija Zilgalve, kā arī aktrise Raimonda Vazdika. Ar “Rituāls” meitenēm Vija Vētra dejos indiešu gaismas svētku deju ar degošām svecēm rokās, bet pēc tam sekos mākslinieces solodeja, kurā viņa kustībās ietērps sava iemīļotā dzejnieka Rabindrata Tagores dzeju. “Es arī paskaidrošu skatītājiem, ko manis dejotie žesti nozīmē,” sola Vija Vētra. Koncerta Rietumu daļā spēlēs arfiste Dagnija Zilgalve un Vija Vētra izdejos J. S. Baha un citu viņa laikmeta komponistu mūziku. Māksliniece sola, ka pašās beigās būs pārsteigums – viņa izdejos latviešu tautasdziesmu. RTU apskatāma arī fotogrāfes Gunas Oškalnes-Vējiņas V. Vētrai veltītā izstāde.

Latvijas Kultūras fonda aicināta, Latvijā V. Vētra uzstājas kopš 1990. gada. Viņa ir studējusi Vīnes Mūzikas akadēmijas un konservatorijas deju nodaļā, indiešu klasiskās dejas – Indijā, spāņu flamenko – Spānijā un moderno skatuves deju – Vīnē un Amerikā. Apceļojusi visu pasauli, sniedzot deju koncertus, kā arī vadījusi savu deju grupu un studiju Sidnejā un Melburnā, meistarklases un kursus – ASV, darbojusies arī Anglijā un Grieķijā. 1999. gadā V. Vētra saņēma Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+